MŠK Žilina   |   FC ViOn Zlaté Moravce   |   Fortuna liga  |

Komentáre ()

32. kolo: Repríza z februára

FC ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:4 (1:1)

Do stretnutia s majstrom vstúpili domáci bez rešpektu. Už v 5. minúte po kombinácii Ewetrona s Orávikom pálil z dobrej pozície Bariš tesne nad. Prebiehala 10. minúta, Kostadinov šikovne vysunul Válovčana, ktorý popri vybiehajúcom Volešákovi prízemnou strelou k ľavej žrdi otvoril gólový účet zápasu. Vyrovnanie mal na kopačke v 13. minúte Škvarka, ale zoči-voči Kováčovi mieril iba do neho. Na opačnej strane Kostadinov uvoľnil Orávika, ktorého strelu z uhla Volešák stihol nohou vykopnúť. Vyrovnanie priniesla 27. minúta. Hlohovský posunul loptu do dobrej pozície Cociucovi, ktorý s prehľadom prekonal bezmocného Kováča. V závere prvého polčasu ešte Ewerton vydarenou strelou z 20 metrov vystrašil Volešáka.

Vstup do druhého dejstva vyšiel "šošonom" parádne. V 51. minúte si Škavrka narazil so Šejdajevom a nádhernou strelou vymietol všetky pavučiny v ľavom hornom rohu Kováčovej brány. Už o tri minúty sa skóre opäť zmenilo, Hlohovský ukážkovo vysunul Špaleka, ktorý prízemnou strelou k pravej žrdi upravil na 3:1 pre hostí. Domáci sa mohli do stretnutia vrátiť po hodine hry, ale Orávikova strela z uhla preletela pozdĺž celej bránkovej čiary až do autu. V 73. minúte sa v dobrej pozícii ocitol striedajúci Otubanjo, no Kováč ho vychytal. V 81. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj stopér hostí Vavro, ktorý z 12 metrov krížnou strelou presne trafil pravý dolný kút Kováčovej brány. V 90. minúte sa do lopty oprel Yao, strelou z 20 metrov však trafil iba spojnicu za Volešákovým chrbtom. Po vyrovnanom prvom dejstve po zmene strán už hostia jasne dominovali a potvrdili úlohu favorita. Výsledkovo aj priebehom sa tak zopakoval scenár z februárového duelu týchto mužstiev v Žiline, kde Zlaté Moravce tiež viedli 1:0, ale favorit štyrmi gólmi stav otočil.

Hlasy po zápase:

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Gratulujem Adriánovi k víťazstvu. U nás sa opakuje už štvrtý zápas to isté. Máme príležitosti, mohli sme dať druhý gól, čo sa však nestalo. V druhom polčase dali hostia dva rýchle góly a potom si to už užívali. Striedajúci hráči opäť sklamali, ale som presvedčený, že ViOn bude v novej sezóne silnejší."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Vstup do stretnutia sme mali vlažný, domáci sa zaslúžene dostali do vedenia. Po zmene strán nás nakopol lahôdkový druhý gól a potom sme už stretnutie doviedli do víťazného konca. Po treťom góle si už hráči zápas užívali."

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

Autor: TASR | Zdroj: TASR