MFK Ružomberok   |   Podbrezová   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

32. kolo: Danielov bronzový a európsky gól

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Futbalisti MFK Ružomberok si vybojovali účasť v budúcom ročníku Európskej ligy. V piatok vyhrali v priamom súboji na pôde konkurenta v boji o pohárovú miestenku ŽP Šport Podbrezová tesne 1:0 gólom Daniela z 89. minúty.

Príťažlivosť zápasu spočívala v tom, že v prípade víťazstva by si domáci alebo hostia vybojovali účasť v pohárovej Európe. Obe mužstvá sprevádzala opora vo výsledkoch, hostia mohli nadviazať na trojzápasové víťazné reťazenie, domáci na štyri predchádzajúce zápasy pred prehry. Na ihrisku však zodpovednosť dokonale zväzovala nohy, v prvom polčase viazli kombinácie, množili sa nepresnosti a rozhodca musel až päťkrát vyťahovať žltú kartu. Živšie začali hostia, no postupne sa viac stiahli do obrany, možno aj preto, že niektoré náznaky železiarov vzbudzovali obavy. Väčšina akcií sa však skončila nepresným zakončením a ani v štandardných situáciách presnosti nepribudlo. Za všetky pozoruhodnejšie momenty by sa dali spomenúť niektoré, v 19. min Kochan z priameho kopu poslal loptu nad brvno, v 31. min pohrozili opäť domáci brejkom Viazanka, ktorý sa skončil nepresnou prihrávkou. Na druhej strane Daniel prekopol pri najväčšej polčasovej príležitosti odkrytú bránu. Strelu domáceho Mikuša zblokovala obrana Ružomberka na roh, v 41. min z priameho kopu konečne, no slabo trafil medzi žrde Podio a v 45. min hlavička Bernardinu skončila ďaleko od brány.

Po zmene strán vyrobili v 48. min hostia v obrane hrúbku, po ktorej sa pred brankárom ocitol Bernardina, no Macíka v obrovskej šanci neprekonal. Aj Mikušova strela v 51. min mala dobré parametre a opäť pri nej vynikol Macík, ktorý spod brvna vytlačil loptu na roh. V 59. min mal robotu aj brankár Kuciak po hlavičke Čurmu, z následného protiútoku spálil ďalšiu možnosť na gól voľný Bernardina a dnešného narodeninového oslávenca Macíka neprekonal o pár sekúnd neskôr ani Djordjevič. Tlak železiarov silnel a hostia mali čo robiť, aby sa ubránili. Rozhodnutie však padlo v samom závere na opačnej strane. V 89. min po centri Gala Andrezlyho z voleja prekrásne trafil sieť Daniel.

 

Hlasy po zápase:

Karol Praženica, tréner Podbrezovej: "To, čo sa udialo tu, môže sa stať aj v Žiline a všetko pri našej snahe o pohárovú Európu zachrániť. Zápas sa mi ťažko hodnotí, v prvom polčase sme sa nedostávali toľko do hry, súper bol dobre organizovaný, prehusťoval svoju polovicu a chodil do brejkov. Divákom chýbala atraktivita, v druhom polčase sme boli aktívnejší, tlačili sme sa do zakončenia, vytvorili si príležitosti, no brankár Ružomberka podržal svoje mužstvo. Súper bol efektívnejší, z brejku strelil gól, a preto vyhral." 

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Chceli sme víťazstvo, síce aj bod by bol dobrý, no na bezgólový výsledok sme sa nespoliehali. Počkali sme si na situáciu do otvorenej obrany, gól bol naozaj krásny. Pred zápasom sme mali problém s obranou, vypadli nám dvaja stabilní hráči, Peter Maslo a Jano Maslo. Nastúpili sme s obranou, neviem, či mladšia v lige niekedy hrala, traja s ročníkom 1996, jeden 1995. Disciplinovaným výkonom, obetavosťou, dobrou organizáciou a vierou vo vlastné schopnosti sme zápas zvládli a teraz máme perfektné pocity. Pre ružomberský futbal je pohárová Európa fantastický úspech."

 

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre