Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Na Horehroní o definitívu, Trenčín privíta Slovan

Pozvánka na zápasy 32. kola Fortuna ligy.

Podbrezová – Ružomberok (piatok, 17.30)
Súboj o všetko uvidia diváci na Horehroní, stretnú sa dvaja najvážnejší adepti na zostávajúce dve pohárové miestenky. Oba tímy vychytili v závere fortunaligovej sezóny výbornú formu, Podbrezová neprehrala štyrikrát za sebou, Ružomberok vyhral päť z ostatných šiestich duelov. Teoreticky by sa obaja aktéri mohli uspokojiť aj s remízou, zároveň však vedia, že víťaz tohto zápasu bude mať zabezpečenú pohárovú definitívu.

Prešov – Dunajská Streda (piatok, 17.30)
Mnohými faktormi zdecimovaný Prešov už len odpočítava dni do konca tejto sezóny, aby sa reštartoval a pripravil na nový začiatok. Využiť sa to pokúsi Dunajská Streda, stále bojujúca o pohárovú Európu. Rekordná séria víťazstiev DAC sa síce remízou s Podbrezovou skončila, no tá bez prehry stále pokračuje a hostia si nevedia určite ani len predstaviť, že by ju pretrhli práve v Poprade s posledným tímom tabuľky. Naopak, ak sa chce Prešov odlepiť od dna a v závere sezóny preskočiť aspoň Zlaté Moravce, musí uspieť.

Senica – Trnava (piatok, 17.30)
Deviata Senica sa lúči so sezónou doma proti Trnave, keďže v poslednom kole má voľno. Záhoráci vedia, že v tomto zložení sa ich káder zíde naposledy a chcú sa určite rozlúčiť v pozitívnom duchu. Séria troch prehier a iba jeden získaný bod z predchádzajúcich šiestich duelov síce svedčia o ich strate formy, no Záhoráci už raz Trnavu v tejto sezóne prekvapili. V Zlatých Moravciach dokázali vo februári vyhrať 1:0 gólom Alana Kováča. Trnava vyhrala tri z ostatných štyroch zápasov, v boji o poháre však už iba naháňa takmer nedobehnuteľného zajaca za chvost.

Trenčín – Slovan (piatok, 17.30)
Súboj majstra z ostatných dvoch sezón proti korunnému princovi predchádzajúceho i končiaceho sa ročníka prinesie nepochybne atraktívny ofenzívny futbal. Pri pohľade na rozpis zápasov by sa pred sezónou mohlo zdať, že práve tento duel napovie o novom šampiónovi, ale opak je pravdou a Trenčínu aj Slovanu vypálila rybník Žilina. Trenčania musia v bitke o poháre bezpodmienečne vyhrať, Slovan sezónu po pohárovom triumfe už iba dohráva.

Zlaté Moravce – Žilina (piatok, 17.30)
Predposledné Zlaté Moravce sa budú chcieť vytiahnuť na majstra zo Žiliny. Futbalová kvalita aj herná pohoda sú na strane hostí, ViOn sa však len tak nevzdá, zvlášť doma sa pokúsi favorita prekvapiť. Zlatomoravčania nevyhrali štyri zápasy za sebou a so Žilinou prehrali osemkrát z ostatných deviatich vzájomných stretnutí.

Šláger kola: Podbrezová – Ružomberok
Možno budú mnohí namietať, keďže za šláger možno považovať aj duel Trenčína proti Slovanu, ale tento raz sme sa zamerali na zápas, v ktorom ide obom členom užšej špičky tabuľky o všetko. Priláka atraktívny duel aj fanúšikov Podbrezovej na štadión vo väčšom počte?

Otázka kola: Prekročí Filip Hlohovský dvadsaťgólovú hranicu?
Bolo by pekné, ak by sa najlepší strelec Fortuna ligy dostal cez magickú dvadsaťgólovú hranicu. Aktuálne je na čele tabuľky kanonierov Žilinčan Filip Hlohovský a k dvadsiatke mu chýba jediný presný zásah. Zaznamená ho proti Zlatým Moravciam?

Očakávanie kola: Pohárová definitíva
Je možné, že už po piatku spoznáme všetkých pohárových účastníkov. Ak Trenčín a Dunajská Streda prehrajú, respektíve remizujú a Podbrezová zaboduje proti Ružomberku, bude o všetkom rozhodnuté.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK

Komentáre