Fortuna liga   |   FC Spartak Trnava  |  

Komentáre ()

Karhana vystrieda mladý tréner z Austrie

Spartak Trnava prevezme v novej sezóne tréner Nestor El Maestro.

Vedenie Spartaka Trnava urobí zmenu na trénerskom poste, miesto Miroslava Karhana zaujme od nasledujúcej sezóny 34-ročný Nestor El Maestro.

"Rodák z Belehradu, od detstva žil v Londýne a má britské občianstvo. Aktuálne pôsobí ako asistent trénera Thorstena Finka v Austrii Viedeň. Predtým bol spojený osem rokov s nemeckým futbalom, kde robil asistenta známemu Mirkovi Slomkovi. Trénerskú dráhu začínal ako 24-ročný v Schalke 04, keď sa stal najmladším asistentom trénera v histórii Bundesligy. Potom pokračoval v Hannoveri 96 a Hamburger SV. S tímom Schalke 04 skončil v sezóne 2006/2007 na druhom mieste Bundesligy, s Hannoverom v roku 2011 bol štvrtý, čo je historicky najlepšie umiestnenie klubu. V roku 2014 pôsobil v mužstve trojnásobného víťaza Bundesligy Hamburger SV. V septembri 2016 si ho za asistenta vybral Thorsten Fink do Austrie Viedeň. Od júna 2017 bude trénerom Spartaka, zmluva znie na 2 roky," predstavuje nového trénera oficiálna stránka klubu spartak.sk

O plánovanej zmene na trénerskom poste sa Karhan podľa portálu trnavskyhlas.sk dozvedel v týždni po prehre so Slovanom. Odvtedy Spartak zaznamenal víťazstvá v Trenčíne (4:3) a doma s Michalovcami (1:0). Karhan povedie mužstvo v piatok v Senici a následne aj v poslednom kole Fortuna ligy 2016/2017 proti Zlatým Moravciam. "Odpoveď na otázku, či bude po trénerskej zmene v Spartaku pokračovať v inej pozícii, v tomto momente nie je známa," informuje trnavskyhlas.sk. Spolu s Karhanom s najväčšou pravdepodobnosťou skončí pri A-mužstve aj jeho asistent Ivan Vrabec.

Spartak Trnava dve kolá pred záverom ligovej sezóny figuruje na 7. mieste tabuľky a má už len minimálnu nádej zabojovať o 4. priečku a účasť v predkole Európskej ligy 2017/18. S Austriou Viedeň, odkiaľ do Trnavy prichádza nový tréner, sa "bíli andeli" stretli v aktuálnom ročníku európskej pohárovej súťaže. V 3. predkole najskôr zdolali rakúskeho súpera na jeho ihrisku 1:0, v odvete rovnakým skóre prehrali a po bezgólovom predĺžení išla ďalej Austria vďaka triumfu 5:4 v penaltovom rozstrele.

Autor: ÚLK | Zdroj: TASR, spartak.sk

Komentáre