MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |

Komentáre ()

Daniel: Pohár je blízko a zároveň ďaleko

Krídelník Ružomberka Erik Daniel je pozitívne namotivovaný na dramatický záver fortunaligovej sezóny.

Na úvod sa vráťme k víkendovému zápasu so Zlatými Moravcami, ktorý ste vyhrali 2:1. Cítili ste nutnosť triumfu, keďže ste boli v pozícii jasného favorita?
Nebolo to jednoduché, vedeli sme, že musíme zvíťaziť. Nič iné ani len neprichádzalo do úvahy.

O troch bodoch ste rozhodli už v prvom polčase a vyhli ste sa tak prípadnému trápeniu...
Boli sme radi, že nám padli dva rýchle góly, potom sme si to ustrážili. Súper síce v druhom polčase držal loptu a raz aj trafil žrď, ale do veľkého tlaku a viacerých šancí sa nedostal. Uhrali sme si to celkom v pohode. Dokonca sme mohli po brejkoch ešte navýšiť skóre, no nepodarilo sa nám to.

Dve kolá pred koncom sezóny ste na treťom mieste. Bude Ružomberok po jedenástich rokoch znova v pohárovej Európe?
Ťažko povedať, hoci sa sezóna blíži k záveru, stále je to ohromne ďaleko. Všetci však veríme, že áno. Uvidíme možno už po najbližšom víkende.

V najbližších dvoch týždňoch hráte s priamymi konkurentmi v boji o Európu – s Podbrezovou a Dunajskou Stredou. Budú to najdôležitejšie dva zápasy celej fortunaligovej sezóny?
Vyzerá to tak, že áno. Sezóna vchádza do dramatického záveru, budú to skvelé zápasy, azda s úspešným koncom pre nás. Všetci hráme preto, aby sme sa predstavili v pohárovej Európe, ktorá nás môže znova posunúť niekam ďalej.

S Podbrezovou ste trikrát za sebou nezvíťazili. Aký je recept na úspech v piatok, keď teoreticky môže padnúť aj pohárová definitíva?
Detailne si to rozoberieme až v priebehu tohto týždňa. Silu súpera poznáme, predovšetkým vo svojom domácom prostredí je nebezpečný. Ale my máme svoj cieľ a chceme ho splniť hneď na prvý pokus.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: MFK Ružomberok/R. Maškurica