Fortuna liga   |   Dunajská Streda  |  

Komentáre ()

Huk: Európa sa vzdialila v úvode sezóny

Päťzápasová víťazná šnúra Dunajskej Stredy vo Fortuna lige sa skončila.

DAC remizoval v 31. kole s Podbrezovou 2:2. Bod sa domácim hráčom málil. „Určite nie sme spokojní,“ prízvukoval obranca Tomáš Huk. „Chceli sme vyhrať, priblížiť sa k mužstvám, ktoré sú na priečkach zaisťujúcich pohárovú Európu. Nepodarilo sa nám to z viacerých príčin. Máme za sebou náročné obdobie, zabrali sme na maximum, vyhrali sme päť duelov v rade, no stálo nás to veľa síl. Tie nám možno chýbali práve v stretnutí s Podbrezovou. Taktiež nemôže byť asi šťastena stále naklonená na našu stranu. Je to škoda, ale ideme ďalej.“

Dunajskostredčanov mrzeli inkasované góly, ktoré prišli v oboch prípadoch bezprostredne po tom, ako sa dostali do vedenia. „V predchádzajúcom období sa nám to stávalo často. My sme sa na gól natrápili a súperovi sme dovolili hneď poľahky vyrovnať. Po strelenom góle treba zvýšiť koncentráciu na dvesto percent a udržať ten stav desať-pätnásť minút, aby sme sa upokojili a pokračovali v našej hre. To sa nám v súboji s Podbrezovou nepodarilo, aj keď sa musím opäť vrátiť k tej šťastene, pretože neviem, koľkokrát Pablovi Podiovi padne pravačkou taká strela,“ krútil hlavou Tomáš Huk a narážal na druhý gól hostí, ktorý strelil Endy Bernadina, keď dorazil za Mateja Slávika krásnu ďalekonostnú strelu Podia.

Mužstvo zo Žitného ostrova malo pred sezónou smelé ciele prebojovať sa do Európy, dve kolá pred koncom Fortuna ligy však stráca na tretí Ružomberok päť bodov a na štvrtú Podbrezovú štyri. „Ešte sa určite pokúsime zabojovať a vyhrať oba ostávajúce zápasy, ale vieme, že to nemáme vo svojich rukách. Ak by sme zdolali Podbrezovú, všetko mohlo byť inak. Príčiny, prečo nie sme teraz bližšie k pohárovej Európe, však treba hľadať na začiatku sezóny,“ zdôraznil dunajskostredský stopér.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: FC DAC

Komentáre