Fortuna liga   |   MŠK Žilina  |  

Komentáre ()

Mazáň sa cíti dobre, chce ísť na EURO

Napriek polročnej pauze by Žilinčanovi Róbertovi Mazáňovi nemala ujsť pozvánka na júnové ME "21".

Na jeseň si v súboji so Zlatými Moravcami roztrhol achilovku a pauzoval pol roka. Teraz hlási svoj návrat na fortunaligové trávniky. Počas uplynulého víkendu bol prvýkrát po zranení v základnej zostave Žiliny. „Cítim sa dobre po fyzickej i zdravotnej stránke. Problémy sú už preč a to ma veľmi teší,“ hovorí Róbert Mazáň.

Účasť na európskom šampionáte hráčov do 21 rokov by mu ujsť nemala. „Ak bude zdravotne všetko v poriadku a budem v dobrej forme, verím, že sa dostanem do nominácie. Odľahčene môžem povedať, že je dobré, že sa mi to stalo tak skoro, takže do majstrovstiev Európy som sa stihol vrátiť do zápasovej záťaže. Odohral som aj niekoľko duelov za žilinskú rezervu, opäť sa do toho dostávam,“ prezrádza ľavý obranca majstrovskej Žiliny.

O svojom zdravotnom stave komunikoval aj s trénerom „dvadsaťjednotky“ Pavlom Hapalom. „Zaujímal sa o mňa celý čas počas môjho zranenia. Telefonovali sme si. Naposledy sa bol pozrieť aj na zápase. Povedal som mu, že noha drží. V závere sezóny sa budem snažiť skoncentrovať na zápasy tak, aby som ukázal, že si nomináciu zaslúžim. Potom bude už len na trénerovi, ako sa rozhodne.“

Podobne ako pre väčšinu našich mladíkov, aj pre Mazáňa môže byť európsky šampionát do 21 rokov doterajším vrcholom kariéry. „Je to obrovský úspech, že sme sa tam dostali. Vnímam to ako ďalší krok v kariére. Je to pre nás veľká šanca ukázať sa, možno aj zabojovať o zahraničný angažmán. Predovšetkým však chceme urobiť Slovensku dobré meno,“ prízvukuje Róbert Mazáň.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre