Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Spoznáme v nedeľu šampióna?

Pozvánka na zápasy 28. kola Fortuna ligy.

Trenčín – Ružomberok (sobota, 15.30)
Priamy súboj o tretie miesto a bez fráz určite šesťbodový zápas. Trenčania našli formu, hoci pred týždňom doma podľahli Dunajskej Strede 0:1. Napriek tomu sú v hre o európske poháre, pravdepodobne dve miestenky by chcelo až kvinteto tímov. Vo vzájomnom súboji dvoch vážnych kandidátov, Trenčína a Ružomberka, niet favorita. Liptáci v ostatných kolách doma pokorili Trnavu aj Slovan, majstra však v tomto ročníku ešte nezdolali, a to s ním vrátane Slovnaft Cupu odohrali už tri zápasy. Nateraz posledné víťazstvo Ružomberčanov nad Trenčínom sa dokonca datuje až do roku 2013, odvtedy so sobotňajším súperom nevyhrali 13-krát po sebe!

Michalovce – Dunajská Streda (sobota, 19.00)
Mohlo by sa zdať, že Zemplínčania hrajú v domácom prostredí, zápis je však v tomto prípade iba oficialitou. S dunajskostredským DAC si totiž ako domáci tím zmerajú sily na jeho štadióne a pre „hostí“ je to tak obrovská príležitosť na zisk dôležitých troch bodov v boji o čo najlepšiu priečku v hornej polovici tabuľky. DAC dokázal zdolať Slovan aj Trenčín rovnakým výsledkom 1:0 a najtesnejší triumf by bral určite aj proti Michalovciam. Tie minulý víkend šokovali štvorgólovou veľkonočnou nádielkou v Podbrezovej a ak by sa im niečo podobné podarilo vyparatiť aj na Žitnom ostrove, dostanú sa v tabuľke dokonca pred svojho sobotňajšieho súpera.

Slovan – Žilina (nedeľa,  15.20)
Zabojujú belasí aspoň o poslednú teoretickú šancu urvať v závere sezóny majstrovský titul alebo uvidíme po zápase na Pasienkoch víťaznú radosť Žilinčanov podfarbenú definitívou? Slovanisti už poznajú ten pocit, keď sa na ich pôde tešil z titulu Trenčín a určite nechcú niečo podobné zažiť aj v nedeľu. Mal to byť šláger jari, mal to byť zápas o všetko. Žilinčania sa však skvelými výsledkami počas celého ročníka postarali o dostatočný náskok pred svojím prenasledovateľom a môžu tak byť úplne v pohode. Určite si dovolia hrať im vlastný atraktívny ofenzívny futbal, veď v Bratislave nemajú čo stratiť a dobre vedia, že titul už zrejme tak či tak získajú. Pomôže to dobrému zápasu na Pasienkoch?

Senica – Podbrezová (nedeľa, 17.30)
Výbuch s Michalovcami potvrdil, že Podbrezová zatiaľ nedokáže zastaviť jarný pokles. Šanca, ako sa vrátiť do hry o pohárovú Európu a neprepadnúť sa pod Trenčín či Trnavu, stále žije, mužstvo trénera Mareka Fabuľu ju však potrebuje posilniť na Záhorí. Senici v podstate o nič nejde, ale na jar už zaskočila nejedného favorita. Aktuálne ťahá sériu dvoch prehier s konkurentmi zo spodku tabuľky Prešovom a Zlatými Moravcami a fanúšikovia tak veria, že nastal čas znova zabodovať a odvrátiť hrozbu tabuľkového poklesu.

Zápas Prešov – Zlaté Moravce preložili na 3. mája, keďže po hustom snežení je trávnik v popradskom NTC nespôsobilý.

Šláger kola: Slovan – Žilina

Tento zápas musí byť šlágrom kola, hoci možno dôležitejší z pohľadu konečného umiestnenia vzhľadom na situáciu v tabuľke môže byť duel Trenčína s Ružomberkom. Na Pasienkoch sa však stretnú dva najsilnejšie tímy Fortuna ligy a jeden z nich môže oslavovať majstrovský titul. Tešíme sa na oslavu futbalu!

Očakávanie kola: Získa Žilina titul?
Ani v tejto rubrike sa nemôžeme pýtať na nič iné, všetky oči sa upierajú na Pasienky! Spoznáme fortunaligového šampióna?

Otázka kola: Kto zabojuje o poháre?
Ružomberčania hrajú ťažký zápas o všetko v Trenčíne, Podbrezová sa pokúsi nahnať stratené body v Senici, Dunajská Streda útočí zo závetria. Zamotá sa pred záverom sezóny mimoriadne dramatický boj o pohárové priečky?

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK

Komentáre