Fortuna liga   |   MŠK Žilina  |  

Komentáre ()

Guľa: Máme obrovskú motiváciu

Žilina môže v nedeľu v prípade víťazstva nad Slovanom spečatiť zisk titulu.

Líder Fortuna ligy môže napodobniť Trenčín, ktorý pred rokom rovnako po súboji s belasými oslavoval na Pasienkoch zisk druhého titulu za sebou. „Na toto sa nepozeráme, je jedno, kde to bude. História sa nepýta na to, kde a koľko kôl pred koncom súťaže to bolo. Predovšetkým sme vďační za to, že máme takúto šancu spečatiť to v predstihu a za tým pôjdeme. Je pre nás podstatné poriadne sa skoncentrovať na tento duel a zvládnuť ho. Sme nabudení, máme obrovskú motiváciu,“ povedal žilinský tréner Adrián Guľa.

Šošoni v úvode jari dovolili Slovanu dotiahnuť sa na päťbodový rozdiel, no následnou pozitívnou šnúrou skombinovanou so zakopnutiami konkurenta dramatizáciu boja o titul nedopustili. „V tom čase bolo najdôležitejšie veriť tomu, že chalani sú schopní opäť naskočiť na víťaznú vlnu. Sezóna má svoje vyžrebovanie, prináša aj takéto obdobia. Hrali sme viac zápasov vonku so silnými súpermi. Môže sa stať, že hráte zápas kvalitne, ale výsledkovo to nedopadne tak, ako by ste chceli,“ vysvetľoval 41-ročný kouč. „Slovan mal šnúru, počas ktorej sa na nás opticky dotiahol. My sme však vedeli, že koniec súťaže je ešte ďaleko a všetko je otvorené. Naším prístupom, prvkami hry a odhodlaním sme sa opäť dostali do situácie, keď to máme pevne vo vlastných rukách. Kľúčové pre nás bolo veriť práci, ktorá sa v našom klube robí dlhodobo.“

V podobnom duchu ako tréner Žiliny sa vyjadril aj najlepší strelec tímu i Fortuna ligy Filip Hlohovský, ktorého sme sa zároveň spýtali, či bude v žilinskom autobuse pripravené šampanské. „Vôbec na to nemyslíme, oslavovať môžeme až vtedy, keď zvládneme zápas. Nič teda neplánujeme. Do Bratislavy ideme s pokorou, no vieme, za čím,“ pousmial sa jeden z najskúsenejších hráčov mužstva.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre