Michalovce   |   Fortuna liga   |   Podbrezová  |  

Komentáre ()

Dohrať jar so cťou

Podbrezová vybuchla, Zemplínčania s cenným triumfom.

Michalovčania dokonale šokovali podbrezovského favorita a minimálne o ďalší týždeň predĺžili jarné trápenie železiarov. K víťazstvu hostí 4:1 prispela dvoma gólmi aj ich najväčšia hviezda Igor Žofčák. „Pri pokutovom kope som si veril, druhý gól bol dielom nedorozumenia medzi brankárom a obrancom súpera,” opísal bývalý futbalista Ružomberka či Slovana kľúčové momenty duelu.

Horehronci sú nešťastní, skvelá jesenná forma je preč a v jarnej časti Fortuna ligy kráčajú od desiatich k piatim. „Ja fakt neviem, čo k tomu povedať, každé ďalšie slovo je zbytočné, výsledky hovoria proti nám,” krútil hlavou brankár Podbrezovej Martin Kuciak. „Pevne verím, že príde nový deň a svitne aj nám a jar dohráme so cťou. Strácame totiž veľmi ťažko vybudovaný kredit...”

Jediný gól mužstva trénera Mareka Fabuľu strelil obranca Ľuboš Kupčík v 54. minúte, z prvého presného zásahu v tejto sezóne však radosť nemal. „Robíme obrovské množstvo individuálnych chýb a takto to ďalej nejde,” povzdychol si jediný strelec a zároveň kapitán železiarov. „Je len jedna cesta, ako sa z toho dostať – zomknúť sa, hrať na sto percent a pokúsiť sa prilákať priazeň šťasteny znova na našu stranu.”

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: ŽP Šport Podbrezová

Komentáre