FK Senica   |   FC ViOn Zlaté Moravce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

27. kolo: ViOn sa dočkal

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 2:1 (1:0)

Úvodné dejstvo prinieslo obojstranne svižný a bojovný futbal. Už v 5. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Brigant, z uhla namieril iba do bočnej siete. Na opačnej strane sa na hranici veľkého vápna šikovne uvoľnil Mateus, ktorého strela len tesne minula ľavú žrď. Do vedenia išli domáci v 10. minúte. Machuča z pravej strany rozohral štandardnú situáciu a Bariš z hranice šestnástky z prvej parádne trafil. V 24. minúte vyskúšal šťastie Šušolík, ktorého projektil z 25 metrov iba tesne minul pravý horný roh Holecovej brány. V závere prvého polčasu mal gól na kopačke Brigant, ale z 8 metrov trestuhodne prestrelil.  

Druhý polčas priniesol menej futbalovej krásy ako prvý. V 54. minúte zaujala ďalekonosná strela Karlíka, ktorá narobila Šullovi značné problémy. V 59. minúte sa na opačnej strane dostal k lopte Blažek a zblízka poľahky poslal loptu za chrbát Holeca. Hneď z následného útoku mohol skórovať Guilavogui, ale z 12 metrov prestrelil. V 82. minúte mohol rozhodnúť striedajúci Privat Yao, center Orávika však poslal hlavou tesne nad. V závere sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 90. minúte sa vyznamenal Šulla, ktorý skrotil gólovú hlavičku Kapra z pár krokov. Ďalší vzruch v pokutovom území už obrana Záhorákov neustála a v nadstavenom čase Kapor nekompromisnou bombou rozhodol o tom, že Zlaté Moravce vyhrali prvýkrát v tomto roku.

 

Hlasy po zápase:

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať nad nepríjemným súperom. V úvode sme dali prvý gól, súper potom po banálnej chybe vyrovnal. V závere sme sa dočkali víťazného gólu. Toto víťazstvo sme naozaj potrebovali." 

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Zápas bol dramatický, rozhodlo sa až v samom závere. Dnes sa od nás odklonilo športové šťastie, ale futbal je aj o tom. Gratulujem domácim k víťazstvu."

  

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre