AS Trenčín   |   Dunajská Streda   |   Fortuna liga  |

Komentáre ()

27. kolo: Historické víťazstvo DAC

AS Trenčín - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)

Úvodné náznaky šancí mali Trenčania, ale Paur sa nepresadil po prihrávkach Jangu ani Skovajsu po rohovom kope. Ďalší center AS zlikvidoval hosťujúci brankár Slávik. Gól tak padol na opačnej strane. V 14. minúte dostal Pačinda loptu za obranu a prekonal Šemrinca. Autor otváracieho zásahu sa o chvíľu posunul do úlohy prihrávajúceho, Sarra však ubránil Zubairu. Trenčín v 35. minúte reklamoval ruku súpera v pokutovom území Dunajskej Stredy, ale hlavný rozhodca mal iný názor.

Po zmene strán sa uvoľnil Beridze, no Jangu, na ktorého smerovala lopta, predstihla defenzíva DAC. S blížiacim sa záverom sa o vyrovnanie aktívne snažil Ubbink, v 74. minúte vysunul Adekunleho, ten si však hodil loptu príliš dopredu. O minút neskôr sa už Ubbink dostal aj k zakončeniu, ale trafil iba brániaceho hráča. Následne odcentroval do šestnástky a Trenčania sa opäť zbytočne dožadovali pokutového kopu. Na stave sa už nič nezmenilo, Dunajská Streda zvíťazila nad domácim Trenčínom 1:0 a po sérii deviatich prehier bodovala pod Čákovým hradom vôbec prvýkrát v najvyššej súťaži.

Hlasy po zápase:

Martin Ševela (tréner Trenčína): „Mne sa zápas nehodnotí ľahko, prehra nás mrzí. Boli sme nachystaní na to, že súper sa bude snažiť hrať z bloku a po zisku lopty bude vyrážať do kontier. Jedna mu vyšla, to bolo z jeho strany možno všetko. My sme si však tiež nevytvorili až tak veľa gólových šancí. Nepracovali sme dobre v krídelných priestoroch. Neprišiel dostatočný počet finálnych prihrávok do pokutového územia. Keď už prišli, súper tam bol vo veľkom počte a dobre organizovaný. Proti takému kompaktnému mužstvu nie je jednoduché presadiť sa. Musíme dať hlavy hore. Ak budeme takto pracovať aj v ďalších zápasoch a budeme mať lepšiu efektivitu, prídu aj góly a víťazstvá.“

Csaba László (tréner DAC): „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom sme podali sme výborný výkon. Trenčín mal väčšie držanie lopty, snažil sa tvoriť hru, lebo má v mužstve silné individuality. My sme sa snažili o kontry, z jednej sme dali gól. Po taktickej stránke to bolo zaujímavé stretnutie a v tomto smere sme mali sme navrch.“

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

Autor: TASR, ÚLK | Zdroj: TASR