Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Zapojte sa do Veľkonočnej futbalovej nádielky

Kluby našej ligy a ich fanúšikovia budú cez víkend pomáhať deťom.

Po mimoriadne úspešných Adventných kolách bude futbalová Fortuna liga pomáhať aj počas Veľkej noci. Na päť štadiónov našej ligy prichádza v rámci zápasov 27. kola Veľkonočná futbalová nádielka. „Spoločenský rozmer futbalu je pre nás mimoriadne dôležitý. Práve preto vznikla v minulom roku Nadácia Únie ligových klubov – Naša liga, ktorá zastrešuje všetky charitatívne projekty Fortuna ligy. Sme veľmi radi, že myšlienka pomoci spája kluby i fanúšikov vo všetkých regiónoch Slovenska, kde sa hrá naša liga a tieto aktivity k nej čoraz neodmysliteľnejšie patria. Veľká noc je obdobím stíšenia, pokory, ale aj následnej radosti. My sa tú radosť pokúsime priniesť aj do detských domovov či do sociálne slabších rodín,“ vysvetlil hlavnú myšlienku projektu prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák.

 

Z nepotrebného sa stane užitočné

V skriniach mnohých domácností sa určite nájdu „staré“ nepotrebné a obnosené futbalové kopačky, oblečenie, lopty či iné pomôcky, s ktorými sa už deti nehrajú alebo z nich vyrástli. Tento futbalový výstroj zbytočne zapadá prachom, a pritom ešte môže poslúžiť iným deťom. „Naším cieľom je pomôcť sociálne slabším chlapcom i dievčatám. Skrátka všetkým, ktorí by radi hrali futbal, no chýba im to základné – kopačky a športový výstroj. Mnohí z nás majú doma uskladnených veľa takýchto vecí a my chceme, aby ešte našli využitie u detí, ktorým môžu pomôcť v ich športovom raste. Veríme, že ich takéto darčeky potešia,“ ozrejmuje význam akcie výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

 

Ako bude Veľkonočná futbalová nádielka prebiehať

Na piatich štadiónoch v Trenčíne, Zlatých Moravciach, Podbrezovej, Ružomberku a Trnave budú počas 27. kola Fortuna ligy umiestnené prútené koše s veľkonočnou symbolikou a veľkými korbáčmi. Každý fanúšik môže priniesť na zápas staré, nepotrené futbalové vybavenie ako tričká, dresy, kopačky, lopty a vhodiť ich do koša. Vyzbierané veci kluby následne venujú vybraným deťom, detskému domovu, prípadne inej neziskovej organizácii.

 

Od úvodných projektov k dlhodobej tradícii

Dve Adventné kolá a Veľkonočná futbalová nádielka nie sú jedinými špeciálnymi kolami aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Májové 31. kolo bude patriť všetkým mamám a nová sezóna prinesie opäť aj nové projekty v oblasti spoločenskej zodpovednosti. „Je to pre nás jedna z kľúčových tém v blízkej budúcnosti. Naša liga je dôležitou súčasťou života desiatok tisícov ľudí predovšetkým, no nielen, na Slovensku. Všetci máme možnosť ovplyvniť, aká je dnes i aká bude o pár rokov. My sme presvedčení, že má veľký zmysel snažiť sa v rámci našich možností pomáhať tým, ktorí to potrebujú,“ uzatvára Michal Mertinyák.

 

Program „veľkonočného“ 27. kola Fortuna ligy:

sobota 15. 4. o 14.30 h:                 AS Trenčín – DAC Dunajská Streda

sobota 15. 4. o 15.00 h:                 ViOn Zlaté Moravce – FK Senica

sobota 15. 4. o 15.00 h:                 ŽP Šport Podbrezová – Zemplín Michalovce

nedeľa 16. 4. o 15.20 h:                MFK Ružomberok – Slovan Bratislava

nedeľa 16. 4. o 17.30 h:                Spartak Trnava – Tatran Prešov

 

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK

Komentáre