MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Gal Andrezly: Zápas v Žiline mal všetko

Ružomberčania prvýkrát v jarnej časti našli premožiteľa.

Prvá jarná prehra Ružomberka prišla na pôde lídra tabuľky, Liptáci po výsledku 1:3 nestačili na favorizovanú Žilinu. Po záverečnom hvizde ich síce nula na bodovom konte mrzela, vedeli však, že sa za svoj výkon určite nemusia hanbiť. Rozhodlo sa už v úvode, keď sme nepremenili viacero gólových šancí za stavu 0:0,“ povzdychol si krídelník MFK Ružomberok Peter Gal Andrezly mysliac aj na žrď, ktorú trafil jeho spoluhráč Tomáš Ďubek. Chýbali centimetre, napokon nás to veľmi zamrzelo. Ak by sa mi podarilo skórovať, naša psychika by poriadne vzrástla,“ spomenul si na inkriminovaný moment Ďubek.

Skúsený stredopoliar verí, že prvá jarná prehra inak dobre hrajúce ružomberské mužstvo nerozhádže. Aj prehry predsa patria k futbalu. My sme vedeli, aký ťažký zápas nás čaká a len sa to potvrdilo. Žiline sme však boli určite vyrovnaným súperom. Dovolím si povedať, že domáci sa až do gólu na 3:1 triasli o výsledok,“ dodal Tomáš Ďubek.

Peter Gal Andrezly v Žiline nenadviazal na minulotýždňový dvojgólový zápis s Prešovom, jediný gól „Ruže“ strelil z priameho kopu stopér Ján Maslo. Zápas to bol dobrý, mal všetko, góly aj emócie. Prehrali sme, ale to sa stáva, hoci sme veľmi túžili bodovať. Naďalej však budeme hrať otvorený a ofenzívny futbal,“ sľúbil Gal Andrezly.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: MŠK Žilina

Komentáre