1. FC Tatran Prešov   |   Michalovce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Prešovčania po remízovom derby spokojnejší

Futbalisti Prešova sa radovali z úvodného jarného bodu.

Ani tretie východoslovenské derby v tejto fortunaligovej sezóne nemalo víťaza. Prešov a Michalovce si znova body podelili. Po predchádzajúcich remízach 0:0 na prešovskom štadióne a 2:2 v metropole Zemplína sa aj zápas v popradskom NTC skončil 2:2. Celý zápas bol vyrovnaný, zvíťaziť mohol ktorýkoľvek tím. Po druhom inkasovanom góle to s nami už vyzeralo zle, ale dokázali sme znova udrieť. Sme radi, že aktivitou a srdcom sme si vybojovali aspoň prvý jarný bod,“ hodnotil zápas prešovský stredopoliar Mojmír Trebuňák.

Tatran strelil v úvodných štyroch jarných stretnutiach iba jeden gól, michalovského brankára Patrika Maceja však Šarišania prekonali dvakrát. Veria, že konečne prelomili nepriazeň šťasteny. Celý týždeň sme trénovali streľbu, veď už to muselo prísť,“ poznamenal bývalý hráč košického VSS, ktorý si vyrovnávajúcim gólom na 2:2 otvoril strelecký účet v drese Prešova. Splnil sa mi taký malý životný sen, dal som gól vo Fortuna lige, je to úžasné. Zápas som si veľmi užíval, atmosfére pomohol aj dážď, v anglickom počasí som sa cítil ako v Premier League,“ smial sa dobre naladený Mojmír Trebuňák.

Do zostavy Michaloviec sa prvýkrát počas jarnej časti vrátil krídelník Martin Koscelník a hneď sa aj uviedol gólom na 1:1. Viac ako ma teší strelený gól ma mrzia naše inkasované. Nezachytili sme úvod zápasu a nevydržali záver. Neviem, či je to stratou koncentrácie, ale strata bodov nás veľmi mrzí. Čo už, spravili sme chyby a za tie sa platí,“ povedal po zápase s remízovým koncom Martin Koscelník.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: NTC Poprad

Komentáre