Fortuna liga   |   MŠK Žilina  |  

Komentáre ()

Žilinu naštartoval maturant

Samuel Mráz v týždni absolvoval písomné maturity a v sobotu ako prvý zlomil defenzívu Ružomberka.

Pre 19-ročného útočníka to nebol jednoduchý týždeň, v jeho úvode sa najprv podrobil skúškam dospelosti a vynechal aj zopár tréningov. „V stredu som sa už pripojil k tímu a sústredil som sa na zápas s Ružomberkom. Maturity dopadli snáď dobre, uvidíme,“ povedal po zápase Samuel Mráz.

Bol to práve on, kto v zápase s Ružomberkom po hodine hry prekonal dobrú defenzívu Liptákov a položil tak základ žilinského víťazstva 3:1. „Bol to dôležitý gól. Tesne predtým mal veľkú možnosť súper a ak by ju premenil, mohol to byť iný zápas. Som šťastný, že sa mi po takom náročnom týždni podarilo skórovať a predovšetkým pomôcť mužstvu k dôležitým trom bodom,“ tešil sa mládežnícky reprezentant Slovenska, ktorý sa už v nedeľu napoludnie hlásil trénerovi Pavlovi Hapalovi na zraze výberu do 20 rokov.

Líder Fortuna ligy zaznamenal dôležité víťazstvo v čase, keď sa začínalo hovoriť o jeho minikríze, keďže predtým z piatich jarných duelov (vrátane štvrťfinále Slovnaft Cupu) vyhral iba jediný. Žilinčanov navyše potešila aj remíza Slovana Bratislava a zvýšenie náskoku na čele tabuľky na sedem bodov. „Toto môže nášmu mužstvu opäť dodať sebavedomie do ďalších zápasov. Zahodíme za hlavu to, čo bolo a ideme ďalej za naším cieľom a snom. Verím, že nás to nakopne správnym smerom a že sme sa víťazstvom nad Ružomberkom naštartovali na víťaznú vlnu,“ dodal Samuel Mráz.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: MŠK Žilina

Komentáre