ŠK Slovan Bratislava   |   FC ViOn Zlaté Moravce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

24. kolo: ViOn zaskočil Slovan

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)

Domáci si v prvej 15-minútovke vytvorili sériu gólových príležitostí, streleckú mušku však mali vychýlenú. Vedenia sa ujali hostia. V 18. minúte z ľavej strany rozohral prvý rohový kop Orávik, lopta sa najskôr odrazila od pravej žrde brány Muchu a následne ju do siete umiestil hlavou Bariš. Najväčšie šance na vyrovnanie mali v 36. minúte Priskin a Oršula, proti bol však brankár Kováč. V závere prvého polčasu Priskin loptou opečiatkoval ľavú žrď brány hostí. 

K vyrovnaniu prišlo krátko po prestávke, keď striedajúci Válovčan stiahol v šestnástke Priskina a Soumah s istotou nariadený pokutový kop premenil. Tlak Slovana narastal. V 51. minúte trafil Priskin opäť žrd a opäť ľavú. V 77. minúte tečovaná strela spoza šestnástky skončila na brvne Kováčovej brány. Ani pokračujúci tlak domácich však už k zmene nerozhodného stavu neviedol a Slovan tak stratil prvé body v tomto roku.

  

Hlasy po zápase:

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Vedeli sme, čo nás čaká. Mali sme proti sebe veľmi dobre organizovaného súpera. Snažili sme sa predčiť ho kombinačnou hrou, z ktorej sme si vvytorili viacero gólových príležitostí. Dvakrát nastrelená žrď, jedenkrát brvno. Chlapci na ihrisku odovzdali všetko, ale musíme sa stále zlepšovať, naďalej byť dominantným mužstvom. Mrzí ma gól zo štandardnej situácie. Chýbala nám efektivita, moment poslednej úspešnej prihrávky." 

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Slovan je na víťaznej šnúre, ale aj v Bratislave sme chceli bodovať. Mali sme výborný vstup do zápasu, no aj niekoľko slabších individuálnych výkonov. Za získaný bod sme vďační, Slovan bol lepším mužstvom, mal viac loptu na kopačkách aj viac gólových príležitostí."

 

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre