Fortuna liga   |   ŠK Slovan Bratislava  |  

Komentáre ()

Jedinou novou tvárou Kóňa

V Slovane bola zima na rozdiel od minulosti obdobím stabilizácie.

Slovan Bratislava privítal počas zimnej prestávky jediného nového futbalistu. Pred jarnou časťou Fortuna ligy ho posilnil Tomáš Kóňa, bývalý stredopoliar Spartaka Myjava podpísal kontrakt na rok s možnosťou opcie na ďalší.

Kmeňovým hráčom belasých sa stal aj obranca Vernon De Marco, ten však už na Pasienkoch pôsobil v prvej polovici sezóny na hosťovaní z MFK Zemplín Michalovce. V porovnaní s predchádzajúcimi transferovými obdobiami Slovana nastalo výrazne menej pohybov, aj keď ďalšie sú na Slovensku možné do 28. februára.

"Odkedy tu pôsobím, káder sa zvykol obmieňať viac. Teraz sme sa spoznali lepšie a myslím si, že budeme aj lepšie hrať. Napriek zime sa tešíme na úvodné stretnutie. Terény budú náročné, ale v Poprade je vyhrievaný trávnik," povedal kapitán Boris Sekulič.

V Poprade si "belasí" v nedeľnom súboji 20. kola zmerajú sily s Prešovom a tréner Ivan Vukomanovič rešpektuje silu najbližšieho, ako aj všetkých ostatných súperov. Slovan zimoval na treťom mieste tabuľky s dvanásťbodovým mankom na vedúcu Žilinu. "Na umelých trávnikoch a za súčasných prírodných pomerov je možné všetko. Nemyslíme však na Žilinu, rešpektujeme všetkých súperov v lige, ale zároveň sa sústredíme výhradne na seba. Začíname súťaž, máme za sebou dva mesiace práce, počas nich sme sa snažili o zlepšenie. Prišiel len jeden nový hráč, priniesol však niečo extra. Vyhli sa nám zranenia, najmä svalové, na ktoré sme si dávali pozor. Chceme pokračovať s týmto mužstvom a uvidíme, ako sa dokážeme zlepšiť. Hovorilo sa o potenciálnych posilách, ale v tejto časti sezóny nie je jednoduché nájsť vhodných futbalistov. Budeme sa obzerať do konca februára," uviedol Vukomanovič.

Kóňa bol účastníkom kontroverzného decembrového duelu ešte na strane Myjavy, s prijatím v bratislavskej kabíne však nemal problém. "Treba rozlišovať, čo sa deje na trávniku a mimo neho. Od začiatku roka som to mal hektické a teší ma, že zmluva je konečne podpísaná a môžem sa koncentrovať na futbal," podotkol 32-ročný záložník.

Zo spomenutého stretnutia si odniesli disciplinárne tresty stredopoliar Vukan Savičevič či krídelník Mitchell Schet. "Savičevič má stop na jeden zápas, Schet na šesť týždňov. Disponujeme inými hráčmi, De Kampsom alebo Kóňom. Schet urobil chybu pod vplyvom emócií, no ak aj pociťujete nervozitu, musíte ich kontrolovať. Dúfam, že po vypršaní trestu bude v kondícii a budeme s nim môcť rátať," dodal Ivan Vukomanovič.

 

Aktuálny káder Slovana:

brankári: Ján Mucha, Dominik Greif, Martin Krnáč

obrancovia: Boris Sekulič, Milan Rundič, Kornel Saláta, Vernon De Marco, Ruben Ligeon, Samuel Antálek, Adam Laczkó, Juraj Kotula

stredopoliari: František Kubík, Joeri De Kamps, Filip Oršula, Seydouba Soumah, Marek Rigo, Vukan Savičevič, Mitchell Schet, Samuel Šefčík, Cleber Da Silva, Lesley De Sa, Tomáš Kóňa

útočníci: Aleksandar Čavrič, Patrik Pinte, Tamás Priskin

  

Zmeny v kádri počas zimnej prestávky:

príchody: Vernon De Marco (Zemplín Michalovce), Tomáš Kóňa (Spartak Myjava)

odchody: Lorenzo Burnet (hosťovanie, NEC Nijmegen), Granwald Scott (ukončenie zmluvy), Vasileios Pliatsikas (rokovanie o rozviazaní zmluvy)

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre