Fortuna liga   |   1. FC Tatran Prešov  |  

Komentáre ()

Optimizmus na prahu popradskej éry

Prešovčania chcú jar bez starostí využiť na herný progres.

Káder nováčika futbalovej Fortuna ligy 1. FC Tatran Prešov sa počas zimnej prestávky prakticky nezmenil, a tak je hlavnou témou v klube presun domácich zápasov z Prešova do Popradu. Dôvodom je rekonštrukcia prešovského štadióna, pričom pod Tatrami by mal prešovský klub hrávať do konca budúcej sezóny. Smerom do budúcnosti chce klub budovať aj káder A-mužstva.

Prešovčania sa so svojím štadiónom rozlúčili v závere jesennej časti. Už vtedy bolo jasné, že ich domovským stánkom sa stane moderný štadión Národného tréningového centra v Poprade. "Ja aj hráči sa už tešíme na nové prostredie. U nás v Prešove vznikne prakticky nový štadión, no chceme aj v Poprade zanechať pozitívne renomé a vysokú futbalovú hodnotu," vyhlásil generálny manažér klubu Marek Trávniček. Hráči Tatrana budú počas týždňa trénovať v Prešove, no deň pred domácim zápasom absolvujú tréningovú jednotku na popradskom trávniku.

Káder nováčika súťaže sa počas zimnej prestávky zmenil iba minimálne. Síce sa v závere jesennej časti šepkalo o záujme o bývalého reprezentanta Stanislava Šestáka, no ten dal napokon prednosť druholigovému FK Poprad. Tréner Miroslav Jantek už v jarnej časti nepočíta so štvoricou Ashiru Olasunkanmi, Jakub Rolinc, Pavol Penksa a Denis Barát. "Chceli by sme mať čo najmenej zahraničných hráčov a stavať káder na našich odchovancoch. Títo chlapci si vybojovali Fortuna ligu a majú v sebe potenciál. Dáme im šancu, aby sa každým zápasom zlepšovali a posúvali svoju výkonnosť i výkonnosť tímu. Chceme dať čo najviac priestoru prešovským odchovancom, prípadne ešte pár ďalším hráčom zo Slovenska," povedal Trávniček, ktorý zároveň dodal, že na skúške je dvojica hráčov z Talianska a Španielska.

Podľa trénera Miroslava Janteka by sa Prešovčania chceli prezentovať atraktívnym štýlom, v ktorom bude ofenzíva dominovať viac než v nedávnej minulosti. "Netvrdím, že výsledok nie je dôležitý, ale chceme, aby sa náš futbal prezentoval moderným štýlom. Chceme hrať ofenzívne, no nie je to jednoduchá cesta. Prešov je považovaný za klub s výbornou defenzívou. Chceme, aby mal každý hráč nielen cieľ hrať o víťazstvo, ale aby mal aj radosť z hry. Kedy, keď nie v tomto ročníku?," položil si rečnícku otázku Jantek, ktorý vníma prechod na popradský štadión ako ideálne riešenie v súčasnej situácii.

Hoci rekonštrukciou domáceho štadióna vznikol Prešovčanom nový problém, ďalší im počas zimnej prestávky odpadol. Hráči nováčika Fortuna ligy sa nemusia trápiť so záchranárskymi prácami, keďže zo súťaže odstúpil myjavský Spartak. "Samozrejme, že máme o jednu starosť menej, ale jarná časť prejde rýchlo a čoskoro je tu nová sezóna. Takže v najbližších mesiacoch musíme nabrať skúsenosti a vybudovať našu hru tak, aby sme si získali rešpekt celej súťaže," poznamenal Jantek.

Kapitánom prešovského tímu v úvode jarnej časti bude brankár Jozef Talian. S kapitánskou páskou na jeseň nastupoval Patrik Jacko, ktorého však zranenie z prípravného zápasu vyradí približne na dva mesiace. "Je škoda, že sa Patrik nešťastne zranil. Dúfam, že sa vráti čo najskôr. Kapitánsku pásku mu potom s radosťou vrátim. Ja sa chcem v mene tímu poďakovať nášmu klubu za podmienky. Som rád, že má tréner i klub naďalej dôveru v domácich hráčov, ktorí vybojovali účasť v najvyššej slovenskej súťaži. Je skvelé, že vedenie zareagovalo na situáciu s naším štadiónom tak, že môžeme hrávať v Poprade. Sú tam výborné podmienky a už sa tešíme na jarnú časť," povedal brankár a dočasný kapitán prešovského A-mužstva.

Prešovčania štartujú jarnú časť sezóny 2016/17 v nedeľu 19. februára o 15.20 domácim zápasom v Poprade proti Slovanu Bratislava.

  

Výsledky Tatrana v príprave:
Prešov - Cigánd SE 3:0, góly Prešova: Micherda, Katona, Dupkala
Prešov - Liptovský Mikuláš 1:1, Kubus
Prešov - Banská Bystrica 2:2, Dupkala, Tubonemi
Prešov - Partizán Bardejov 2:2, Haladej, Jacko
Ferencváros Budapešť - Prešov 2:1, Streňo
Prešov - FC VSS Košice 2:0, Špyrka, Dzurík

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre