Fortuna liga   |   Dunajská Streda  |  

Komentáre ()

Láka najmä finále pohára

V Dunajskej Strede chcú investície do infraštruktúry začať pretavovať do výsledkov.

DAC Dunajská Streda túži v jarnej časti sezóny 2016/2017 postúpiť do finále Slovnaft Cupu. O pripravenosti mužstva na jarnú časť Fortuna ligy informovali médiá v stredu na tlačovej konferencii prezident klubu Tibor Végh, tréner Csaba László a kapitán mužstva Marin Ljubičič.

Podľa prezidenta sa v klubu sa udiali veľké zmeny, hlavne v infraštruktúre. Do konca jesene sa podarilo postaviť dve tribúny nového štadióna a na akadémii je už teraz k dispozícii šesť ihrísk. "Máme najlepšiu infraštruktúru, nastáva aj zmena v športových cieľoch. V lige chcem postupovať vyššie a vyššie. V pohári sme medzi najlepšími ôsmimi mužstvami. Ambície sú vysoké, chceme sa dostať do finále, k tomu však musíme najprv zdolať ambiciózny Poprad a silnú Žilinu. Čo sa týka akadémií, chceli by sme sa udržať medzi najlepšími na Slovensku. Chceme, aby mužstvá vo svojich kategóriách vyhrávali ligové súťaže," priblížil ciele klubu Tibor Végh.

Tréner Csaba László zhodnotil zimnú prípravu, v ktorej sa DAC konfrontoval s kvalitnými súpermi. "Máme za sebou niekoľko týždňov tvrdej prípravy mužstva na jarnú časť. Chceme vyhrávať zápasy a integrovať nových hráčov do mužstva. Chceme sa dostať čím ďalej v pohári, a v lige chceme postúpiť čo najvyššie. Preto musíme vyhrať aj vonku čo najviac zápasov. Na domácom ihrisku chceme udržať našu úspešnú bilanciu. Nastali aj zmeny v kádri. Po zranení sa vracia Kocsis, rovnako aj Kwin, ktorý mal zranené koleno. Preto sme boli aktívni na prestupovom trhu a získali sme reprezentanta to 21 rokov Ľubomíra Šatku. Szarka prestúpil do Maďarska, prajem mu všetko dobré v novom klube. Potrebovali sme nového útočníka a prišiel ďalší člen reprezentačnej 21-ky Pavol Šafranko. Prišiel aj perspektívny Jakub Kosorín a chceme do tímu integrovať našich mladých z akadémie. Novým kapitánom bude Marin Ljubičič, zástupcami budú Jakub Brašeň a Ľubomír Michalík. Máme dobrý mix mladých so skúsenými hráčmi, tuto cestou chceme ísť aj v budúcnosti. Našťastie, v príprave nás obišli zranenia, vďačíme za to aj realizačnému tímu. V Turecku sme absolvovali sústredenie a odohrali sme zápasy s mužstvami, ktoré majú vyššiu úroveň. Nedokázali sme sa proti nim presadiť celkom podľa predstáv, potrebovali by sme strieľať viac gólov. Mojim cieľom je, aby sme zmenili mentalitu hráčov, aby išli smerom k bráne súpera. Urobili sme progres v držaní lopty a priateľské zápasy ukázali, že sme na správnej ceste."

Novým kapitánom mužstva sa stal Marin Ljubičič, ktorý v Dunajskej Strede podpísal novú zmluvu do konca júna 2019: "Máme za sebou dobrú prípravu, v Turecku sme absolvovali výborné sústredenie, počas ktorého sme hrali proti silným súperom. Do mužstva prišli noví hráči, ktorým chceme pomôcť, aby sa rýchlo adaptovali a zažili s nami čo najviac výhier."

   

Aktuálny káder DAC Dunajská Streda:

brankári: Slávik, Száraz, Tofiloski

obrancovia: Szépe, Huk, Michalík, Kwin, Pagáč, Živkovič, Davis, Šatka, Kocsis, Zs. Németh, J. Kosorín

stredopoliari: Ljubičič, Pačinda, Ľupták, Sarr, Vida, Simon Pambou, Brašeň, Štepanovský, Kontár, Aluku

útočníci: Almási, Mészáros, Černák, Šafranko

 

príchody: Ľubomír Šatka (Newcastle United, hosťovanie), Pavol Šafranko (Tatran Prešov), Benjamin Száraz, Jakub Kosorín (obaja FK Senica), Esmerald Aluku (FC Lapraka)

odchody: Ákos Szarka (Diósgyőr), Róbert Polievka (Podbrezová), Vareijs Šabala (Club Bruggy, ukonč. hosťovania)

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre