Fortuna liga   |   FC ViOn Zlaté Moravce  |  

Komentáre ()

Cieľom atraktivita a perspektíva

V Zlatých Moravciach spokojnosť so zimnou prípravou.

V stredu na tlačovej konferencii predstavil plány na fortunaligovú jar aj FC ViOn Zlaté Moravce. Z úst jeho predstaviteľov zaznelo, že aktuálne deviate mužstvo ligového pelotónu má za sebou dobrú prípravu a je na ligové boje pripravené.

ViOn sa koncom jesene po príchode trénera Juraja Jarábka zdvihol a dosahoval oveľa lepšie výsledky ako dovtedy. Po odstúpení Myjavy mu zostup nehrozí, a tak zimu využili na kompletnú rekonštrukciu hráčskeho kádra. "Odstúpenie Myjavy určite ovplyvní priebeh jarnej časti súťaže. Hlavný cieľ záchrana vo Fortuna lige je v tomto momente splnený. My však chceme ísť v tabuľke čo najvyššie. Zimná príprava bola tento rok naozaj zimná. Silné mínusové teploty sme však na týždeň vymenili za príjemné počasie na sústredení v Chorvátsku. V priebehu prestávky sme sa snažili získať hráčov, ktorí budú pre nás perspektívni aspoň po dobu 1,5 roka," povedal zástupcom médií Martin Ondrejka, spolumajiteľ klubu.

V priebehu zimy mužstvo opustilo osem futbalistov, prišlo päť hráčov a dvaja mladíci z dorastu. Celú prípravu v krátkosti zhodnotil aj tréner ViOn-u Juraj Jarábek: "Príprava na jarnú časť bola fajn, čo sme si naplánovali, to sa nám aj podarilo splniť. Najviac ma teší minimum zranení, lebo na to sme na Slovenku špecialisti. Hlavnou víziou klubu je vybudovať silné mužstvo do budúcna. Chceme, aby za ViOn hrali takí hráči, ktorí za ViOn aj chcú hrať. V jarnej časti chceme hrať atraktívny futbal a pritiahnuť čo najviac fanúšikov do hľadiska. Z nových hráčov sa najlepšie javí Samir Nurkovič, ktorý ma milo prekvapil, prišiel veľmi dobre pripravený a verím, že nám pomôže."

Počas zimnej prestávky odohral FC ViOn celkom 8 prípravných stretnutí s bilanciou 5–2–1 pri skóre 16:7. Najlepším strelcom bol Nurkovič, ktorý trafil do čierneho päťkrát. V generálke Zlatomoravčania remizovali s poľským druholigistom Sandecja Nowy Sacz 0:0.

Za hráčsku kabínu dostal slovo kapitán Peter Orávik: "Všetci sa už veľmi tešíme na úvodné stretnutie jari. Myslím si, že v prípravných stretnutiach sme sa lepšili od zápasu k zápasu. Veľmi nám pomohlo sústredenie v Chorvátsku, kde sme trénovali na prírodnej tráve v dobrých klimatických podmienkach. Kondične sa cítime veľmi dobre, určite lepšie ako na jeseň."

 

Aktuálny káder FC ViOn Zlaté Moravce:

brankári: Pavel Kováč, Dominik Holec, Jozef Novota

obrancovia: Martin Boszorád, Martin Chren, Milovan Kapor, Karol Karlík, Michal Pintér

stredopoliari: Peter Orávik, Damián Bariš, Martin Válovčan, Miroslav Pastva, Ewerton da Silva, Matheus De Oliveira

útočníci: Róbert Gešnábel, Erik Ujlaky, Samir Nurkovič, Tihomir Kostadinov, Privat Yao

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre