Fortuna liga   |   MFK Ružomberok  |  

Komentáre ()

Radi by sa posunuli vyššie

Ružomberčania piatym miestom plnia predsezónny cieľ, no vylepšeniu by sa rozhodne nebránili.

Až výsledky v jarnej časti futbalovej Fortuna ligy podľa slov trénera MFK Ružomberok Norberta Hrnčára dokážu, či jeho zverenci dobre pracovali počas zimnej prípravy. O pripravenosti Liptákov na jar na utorňajšej tlačovej konferencii okrem Hrnčára informovali generálny riaditeľ Ľubomír Golis, nový manažér Milan Bezák (do klubu sa vrátil po 13 rokoch) a kapitán mužstva Marek Sapara.

Ružomberčania sa na jarné boje pripravovali takmer výlučne v domácich podmienkach. Absolvovali aj šesťdňový zápasový výjazd do Česka. "Urobili sme všetko, čo sme chceli. Až samotná jar však ukáže, do akej miery príprava splnila svoj účel. Počasie bolo veľmi náročné, ale zvládli sme to. Čo mne chýbalo, a iste aj hráčom, bola prírodná tráva," povedal kouč po jeseni piateho tímu tabuľky.

Mužstvo v príprave odohralo sedem zápasov s bilanciou 2–2–3. V Prahe Ružomberčania utŕžili dve veľké facky – od Sparty 0:5 a od Slavie 1:6. Okrem gólostroju proti Martinu (10:0) futbalisti spod Čebraťa už len dvakrát trafili do čierneho. To môže byť mementom. "Áno, pražské výsledky nie sú príjemné. V štyroch stretnutiach sme neskórovali, no na druhej strane ma teší, že boli zápasy, v ktorých si chlapci udržali čisté konto. Verím, že v lige vždy nejaký gól, dva dáme a naladíme sa na správnu strunu. Dôležité je, aby sa neinkasovalo," poskytol svoj pohľad tréner MFK.

Z jesenného kádra sa porúčali dvaja hráči zo základnej zostavy - Martin Chrien (z hosťovania si ho stiahla Viktoria Plzeň) a Kristián Kolčák (po skončení zmluvy sa rozhodol pre maďarský Gyirmót SE). Do kabíny pribudlo len jedno nové meno, je ním 19–ročný ofenzívny stredopoliar Dalibor Takáč z VSS Košice. Ružomberok v zime skúšal viacerých hráčov, ale nikto z nich nenaplnil predstavy klubu.

"Stále platí predsezónny cieľ, skončiť lepšie ako vlani, keď to bolo 6. miesto. Od štvrtej priečky nás delia štyri body a chlapci ešte majú k dobru neodohraný jesenný zápas v Michalovciach. Bol by som rád, keby sme sa posunuli oproti jeseni o jeden stupienok vyššie," naformuloval jarné ambície Golis.

Po dlhšej pauze sa na jarné boje chystá aj kapitán "Ruže" Marek Sapara. "Už ma netrápia bolesti vychádzajúce z platničky, ale chodím ešte na špeciálne cvičenia. Mám ešte nejaké resty, ktoré musím dobiehať, no postupne sa budem pripájať k mužstvu. Urobím všetko pre to, aby som čo najskôr bol na ihrisku," vyhlásil bývalý slovenský reprezentant.

 

Káder MFK Ružomberok pre jarnú časť Fortuna ligy:

brankári: Ľuboš Hajdúch, Matúš Macík, Ivan Krajčírik

obrancovia: Dominik Kružliak, Ján Maslo, Šimon Kupec, Peter Maslo, Matej Čurma, Jozef Menich

stredopoliari: Matúš Kmeť, Michal Faško, Peter Gal Andrezly, Tomáš Gerát, Martin Nagy, Lukáš Ondrek, Jakub Kudlička, Erik Daniel, Tomáš Ďubek, Marek Sapara, Dalibor Takáč

útočníci: Mário Almaský, Jakub Mareš, Andrej Lovás, Štefan Gerec, Miloš Lačný

 

príchody: Dalibor Takáč (z VSS Košice), Štefan Gerec (návrat z hosťovania – Tatran Lipt. Mikuláš), Lukáš Ondrek (návrat z hosťovania – Fomat Martin), Marek Zsigmund (návrat z hosťovania – ŠKM Liptovský Hrádok), Matej Lovás (návrat z hosťovania – ŠKM Liptovský Hrádok)

odchody: Kristián Kolčák (skončenie zmluvy), Martin Chrien (ukončenie hosťovania), Juraj Vavrík (skončenie zmluvy), Richar Bartoš (skončenie zmluvy), Ivan Kotora (skončenie zmluvy), Miroslav Almaský (skončenie zmluvy)

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre