MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Teixeira nepresvedčil, Ruža mieri do prvej päťky

Zimnú prípravu MFK Ružomberok hodnotíme so športovým riaditeľom klubu Dušanom Tittelom.

Blíži sa jarná časť Fortuna ligy. Ste spokojný s tým, ako hráči zvládli uplynulé týždne?
Prípravu sme strávili v domácich podmienkach na Slovensku a v Českej republike. Po výsledkovej stránke spokojný nie som, ale na prehrách má podiel viacero faktorov, najmä skúšanie kvanta nových hráčov. Verím, že v ostrých ligových zápasoch už naplno ukážeme svoje kvality. V tréningoch sme splnili všetko, čo bolo naplánované.

Z nových tvárí zostal v klube Košičan Dalibor Takáč. Presvedčil teda iba on?
Riadime sa filozofiou, podľa ktorej nový hráč nemusí byť iba posilou do kádra, ale priamo v základnej zostave. Ostatní skúšaní futbalisti neboli zlí, ale nespĺňali všetky predpoklady. Dalibora sme sledovali už v lete, vtedy sme sa ešte s Košicami nedohodli na odstupnom. Dnes je už náš a sme radi. Veríme, že naplní svoj obrovský potenciál a bude kráčať v stopách našich veľkých hviezd najslávnejších rokov, Mareka Saparu, Štefana Zošáka či Igora Žofčáka. To sú tiež chlapci z východu, ktorí prišli v mladom veku a niečo u nás dokázali.

Zaujímavý hráč je aj bývalý stopér reprezentačnej „dvadsaťjednotky“ Dionatan Teixeira, ktorý však v Ružomberku nezostal. Prečo?
Nebol optimálne pripravený, to je veľká škoda. Futbalovo má na to, aby bol oporou fortunaligového klubu, ale je po zranení a nabral veľa kíl. Ukázalo sa to najmä v zápasoch so Slaviou a Spartou, ktoré odhalili jeho resty. Nebol by okamžitou posilou mužstva, preto sme ho neangažovali.

Aké sú ciele klubu v jarnej časti Fortuna ligy?
Chceme skončiť vyššie ako v minulej sezóne, keď sme boli na šiestom mieste. Momentálne sme na piatej priečke. Škoda odchodu Martina Chriena, ktorý bol obrovskou oporou, ale Plzeň využila klauzulu a stiahla si ho naspäť už v polovici hosťovania. Napriek tomu verím, že budeme na jar podávať najmä vyrovnané i kompaktné výkony a naplníme ciele. Pretože ani jeseň nebola zlá, ale striedali sme nádherné zápasy s utrápenými. A tomu sa chceme vyhnúť.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: MFK Ružomberok/R. Maškurica

Komentáre