Michalovce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Nevylučuje návrat na Slovensko

Španielsky obranca Marcos Perez opustil Michalovce.

Viac ako štyri roky trvajúca anabáza Marcosa Pereza na Zemplíne sa skončila trochu trpko. Jeden z členov početnej španielskej enklávy v mužstve nepredĺžil s klubom v lete sa končiaci kontrakt. „Je to škoda, no keďže som odmietol predĺžiť zmluvu, nemal som už nádej počas jari hrávať. Ako Španiel nemôžem byť na Slovensku pol roka bez zápasovej praxe, a tak som sa rozhodol odísť na Malorku a pripravovať sa tam individuálne. Verím, že nestratím formu a v lete si ako voľný hráč nájdem dobrý klub. Ktovie, možno to bude znova aj na Slovensku, jazyk už poznám, tak by som prijal zaujímavú ponuku...“ rozhovoril sa bývalý hráča mládežníckych klubov Villarrealu.

Na Michalovce bude spomínať jedine v dobrom. „Veľa som sa tam naučil ako hráč aj ako človek. Postúpili sme do Fortuna ligy a hrať v najvyššej súťaži bol môj obrovský sen od detstva. Na pôsobenie na Slovensku nikdy nezabudnem, okrem futbalu si budem pamätať najmä na obrovskú zimu,“ usmial sa pri hodnotení svojho slovenského pôsobenia bývalý michalovský kapitán.

Najvýraznejším Perezovým momentom v michalovskom klube bol postup do Fortuna ligy, sám však rád spomína aj na ďalšie chvíle. „Bol to neuveriteľný pocit, keď mi tréner František Šturma zveril kapitánsku pásku. Ako Španiel som reprezentoval MFK Zemplín, cítil som sa veľmi hrdo,“ povedal 23-ročný pravý obranca.

V Michalovciach bol už ako doma, v drese tamojšieho klubu odohral viac ako sto súťažných zápasov a patril medzi opory tímu v druhej lige aj v najvyššej súťaži. „Okrem samotných futbalových zážitkov nikdy nezabudnem ani na kamarátov, ktorých som si tu našiel. Určite s nimi zostanem v kontakte, veď máme na seba telefóny aj kontakty na sociálnej sieti. Najviac mi budú chýbať Dominik Kunca a Tomáš Sedlák, ktorých som pozval aj na dovolenku na Malorku, lebo mi na Slovensku v mnohom pomohli.“

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre