FC ViOn Zlaté Moravce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Válovčan: Sme výborne kondične pripravení

Stredopoliar Martin Válovčan bol v tímovej ankete v denníku Šport označený za najväčšieho zmätkára ViOn-u.

Ako ste to prijali?
S úsmevom, pobavil som sa. Asi to bolo preto, lebo si robím zo všetkého stále zábavu. 

Napriek pôvodnému plánu ste časť zimnej prípravy absolvovali aj na Jadrane, potešila vás príjemnejšia klíma než na Slovensku?
Určite, bolo tam omnoho teplejšie, približne desať-pätnásť stupňov nad nulou. Išli sme tam za lepšími podmienkami a našli sme ich všade, od hotela až po ihriská. 

Počas prípravy ste vyhrali až päť zo siedmich zápasov, znamená to teda, že na jar uvidíme vo Fortuna lige silnejšie Zlaté Moravce?
Verím, že áno. My sa zlepšujeme už od príchodu trénera Jarábka. Poctivo a viac trénujeme a darí sa nám. Na jar by sme v lige mohli hrať vyrovnanú partiu s každým. Zaujíma nás však predovšetkým naša hra, nie sila súperov.

Čo sa na trávniku ukazuje ako najväčšia devíza vášho tímu?
Sme výborne kondične pripravení. V príprave sme súperov ubehali, v druhých polčasoch sme dominovali. Dobre sa tiež vraciame dozadu po strate lopty, pressujeme a neulievame sa na trávniku. 

Jadran ste vymenili za Malé Bielice, kde trénujete. Spríjemňujú vám tieto chvíle pri termálnych kúpeľoch najmenej obľúbenú časť sezóny?
Počasie je stále zlé, no trávnik v Malých Bieliciach je o niečo lepší ako inde. Tiež to nie je ideálne, ale aspoň sa dá trénovať. Už odpočítavame dni do prvého jarného zápasu Fortuna ligy. V kúpeľoch sme neboli, my tu iba trénujeme.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre