MŠK Žilina   |   FC Spartak Trnava   |   MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Slováci sa zhodujú: Zaujímavá skupina

Reakcie mladých reprezentantov na žreb kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019 v Taliansku.

V druhej polovici júna sa naša reprezentácia do 21 rokov predstaví na európskom šampionáte v Poľsku. Súperov v nasledujúcej kvalifikácii už pozná aj nová garnitúra mužstva trénera Pavla Hapala. Žreb v Nyone jej prisúdil Španielsko, Island, Albánsko, Estónsko a Severné Írsko. „Myslím si, že môžeme byť spokojní. Bolo isté, že z prvého koša dostaneme silného súpera. To sa potvrdilo, Španielsko je veľmoc a pre nás je výborné, že sa môžeme konfrontovať s takými kvalitnými hráčmi už v tejto vekovej úrovni. Bude to veľká skúsenosť pre všetkých, ktorí v zápasoch nastúpia,“ myslí si brankár Trnavy Adam Jakubech.

Práve on by mal byť jednotkou medzi tromi žrďami v nasledujúcom kvalifikačnom cykle, pokiaľ si udrží formu i zápasovú prax z ostatných mesiacov. „Ak dostanem šancu, určite sa budem snažiť byť pre mužstvo oporou. S výnimkou Španielov sú pre mňa zvyšní súperi menšou neznámou. Zaujímavé budú určite aj duely s Islandom, kde je futbal na vzostupe, čo potvrdila seniorská reprezentácia na majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Myslím si, že máme šancu z tejto skupiny postúpiť,“ vyhlásil 20-ročný brankár.

Rovnaký názor majú aj ďalší mladíci, ktorí by mali byť oporami našej novej dvadsaťjednotky. „Žreb som sledoval na internete. Priznám sa, že z prvého koša som si prial Čechov. Máme Španielov, ktorí budú favoritom na priamy postup, no myslím si, že skupina je hrateľná a o účasť na šampionáte sa určite pobijeme,“ verí opora zadných radov Ružomberka Dominik Kružliak. „Zaujímavé budú zápasy s Islandom, ale, samozrejme, najatraktívnejšia bude konfrontácia so Španielskom. Seniorskému tímu sa ho podarilo zdolať, pokúsime sa o niečo podobné.“

Na duely so štvornásobnými majstrami Európy v tejto vekovej kategórii sa teší aj Denis Vavro. „Budú to kvalitné súboje, ktoré nás môžu iba posunúť ďalej. Pre každého to bude skvelá skúsenosť zmerať si sily takouto veľmocou. Španieli vzbudzujú rešpekt, no ja nevidím dôvod, prečo by sme ich nemohli poraziť. Skupina nebude jednoduchá, pretože slabý súper už dnes vo futbale nie je. My však budeme chcieť napodobniť súčasný tím ´dvadsaťjednotky´ a vybojovať si postup na záverečný šampionát,“ povedal pilier žilinskej obrany.

Známy je už aj program našich reprezentantov, ktorí do kvalifikácie vstúpia v septembri v Estónsku. "Samozrejme, že každý účastník skupiny mal svoje predstavy. Bolo jasné, že nikomu sa nepodarí naplniť ich stopercentne. Každý musel urobiť nejaký kompromis, najzložitejšie to vyzeralo pri rokovaní Španielska s Albánskom, ale aj oni nakoniec odobrili zápasové dátumy. My sme plánovali začať s niekým z nižšieho koša. To sa naplnilo, rozbiehame kvalifikáciu v Estónsku, s tým som spokojný. Môžem zopakovať to, čo som povedal bezprostredne po žrebe - favoritom je Španielskom, ale vo futbale leží pravda na ihrisku," okomentoval zápasový kalendár tréner slovenskej dvadsaťjednotky Pavel Hapal.

  

Program Slovenska v kvalifikácii ME 2019:
1. septembra 2017: Estónsko – Slovensko
5. septembra 2017: Slovensko – Severné Írsko
5. októbra 2017: Slovensko – Island
10. októbra 2017: Slovensko – Španielsko
14. novembra 2017: Španielsko – Slovensko
23. marca 2018: Albánsko – Slovensko
27. marca 2018: Slovensko – Albánsko
11. septembra 2018: Island – Slovensko
12. októbra 2018: Slovensko – Estónsko
16. októbra 2018: Severné Írsko – Slovensko

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre