MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Takáč: Učiť sa od Saparu a Ďubeka je skvelé

Košický stredopoliar Dalibor Takáč sa stal novou posilou MFK Ružomberok.

Druholigové pôsobisko, v ktorom vyrastal, vymenil Dalibor Takáč za atraktívnu fortunaligovú adresu. V košickom VSS sa už v mladom veku vypracoval na oporu, a tak prirodzene prišiel posun vpred. Dnes je 19-ročný futbalista už hráčom Ružomberka. Je to tak, dohodli sme sa na triapolročnej zmluve, takže som veľmi šťastný, povedal Dalibor Takáč po podpise kontraktu s liptovským klubom.

V Košiciach najvyššiu súťaž neokúsil. Bol ešte primladý v čase, keď ju východniari hrali. Aj preto sa neskutočne teším na šancu, ktorú dostanem v Ružomberku. Verím, že tá príležitosť príde a mužstvu pomôžem, očakáva príchod fortunaligovej jari talentovaný futbalista, ktorý strelil v prípravnom zápase proti Martinu (10:0) dva góly v novom drese. Áno, tie gólové strely sa mi podarili, ale nerobím z toho veľkú vec. Stále sa môžem zlepšovať. Sám so sebou spokojný nebudem nikdy.

V ružomberskej kabíne stretol Dalibor Takáč starého známeho z Košíc Petra Gala Andrezlyho, ale aj hráčov, ktorých doteraz iba ticho obdivoval. Tomáš Ďubek aj Marek Sapara sú vynikajúci futbalisti. Je skvelé mať možnosť trénovať a hrať s nimi. Okrem skvelej infraštruktúry a podmienok v klube je aj toto pre mňa jedno veľké plus.

Spomenutými menami sa výpočet známych tvárí v klube nekončí. Dalibor Takáč sa totiž v šatni Ružomberka stretol aj so stopérom Dionatanom Teixeirom, ktorý je v klube na skúške. Bývalý reprezentant Slovenska do 21 rokov, ktorý sa narodil v Brazílii a naposledy pôsobil v Stoke City, sa v dávnejšej minulosti na istý čas objavil aj v Košiciach, kde sa z mládežníckych tímov vypracoval až na hráča seniorského mužstva. Tam síce ešte s Daliborom spolu vzhľadom na vekový rozdiel nehrali, už počas jari sa to však môže zmeniť.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: MFK Ružomberok/R. Maškurica

Komentáre