Fortuna liga   |   FC ViOn Zlaté Moravce  |  

Komentáre ()

Ujlaky: Fortunaligová šanca sa neodmieta

Krídelník Erik Ujlaky vymenil trnavské béčko za ViOn Zlaté Moravce.

Po polsezóne odchádzate z Trnavy, kde ste do fortunaligového diania nezasiahli. Ako budete spomínať na toto obdobie v Spartaku?
Ja som do Trnavy išiel s tým, že budem hrať za juniorku a možno sa po dobrých výkonoch posuniem do áčka. Žiaľ, nepodarilo sa, ale taký je futbal. Vypršala mi zmluva a ja som išiel ďalej. Spomínať však budem v dobrom, veď som bol v klube, v ktorom som kedysi vyrástol a každého som tam poznal. Bol to pekný polrok.

V sedemnástich zápasoch ste za juniorku ste strelili päť gólov. Boli vaše výkony dostatočné na pozvanie do A-mužstva?
Neviem, či som k tomu bol blízko alebo nie, ale stále som dúfal. V áčku bola aj nejaká maródka, čakal som na šancu, no neprišla.

Existovala možnosť predĺžiť zmluvu v Trnave a ešte zabojovať o svoje miesto?
Nik z vedenia klubu sa nerozprával so mnou o tejto veci. Naopak, oslovil ma tréner Jarábek a ja som teda prikývol Zlatým Moravciam. Šanca hrať Fortuna ligu sa predsa neodmieta.

Bol ViOn jediným záujemcom o vaše služby?
Jediný z najvyššej súťaže.

Ak by Fortuna ligy nik nevypadol, bolo by to ideálne obdobie na zohrávanie sa v novom tíme?
Možno áno, ale nás nezaujíma, koľko je tímov v súťaži a kto hrá o záchranu. Chceme sa posunúť vyššie, aby sme sa nemotali na spodných priečkach tabuľky.

Zatiaľ iba vy a Matúš Paukner ste dohodnuté nové posily klubu, iní hráči sú na skúške. Je pre vás výzva pozdvihnúť ofenzívnu latku Zlatých Morviec o niečo vyššie?
Nemyslím si, že je to až také vyhrotené, ale veľmi ma teší dôvera, ktorú som dostal a vynasnažím sa naplniť očakávania.

Ako sa cítite na začiatku prípravy?
Začiatky sú vždy menej príjemné, keďže sa veľa behá. Mali sme však individuálne plány a tie som počas sviatkov do bodky naplnil. Dá sa to vydržať, najťažšie obdobie o chvíľu pominie a už budeme viac hrať futbal. Teším sa na to!

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre