Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Priestor pre ďalších

Náš ligový výber nastúpi vo štvrtok o 16.45 SEČ proti Švédsku.

Futbalisti Slovenska odohrajú vo štvrtok 12. januára druhý prípravný duel na sústrední v Spojených arabských emirátoch. Na štadióne Zayed Sport Stadium v Abú Dhabí bude ich súperom Švédsko, stretnutie tento raz nebude mať punc oficiálneho medzištátneho zápasu. Ligový výber trénera Jána Kozáka bude chcieť proti severanom odčiniť prehru z prvého zápasu s Ugandou, ktorej podľahol 1:3.

"Každý deň sme absolvovali tréningovú jednotku, výkon by mal byť lepší než proti Ugande. Chlapci sú istejší na lopte a verím, že to prenesú aj do duelu. Ako som avizoval, chcem dať príležitosť všetkým, nech si pripíšu dostatočnú minutáž. Juraj Kotula s Jakubom Paurom sú zranení a nemôžu nastúpiť," povedal tréner Ján Kozák po stredajšom oficiálnom tréningu.

Slováci sa tri roky snažili o zorganizovanie januárového kempu, Švédi ho mali na programe už šiestykrát. "Bývame v rovnakom hoteli, pochvaľujú si kempy. Prišli s mnohými šikovnými futbalistami, viacerí zvíťazili na ME do 21 rokov. Traja hráči z uplynulých kempov sa prebojovali do A-mužstva, čo hodnotia ako úspech. Sú tu aj Fíni, Slovinci, prídu Gruzínci a ďalšie mužstvá. Január je jediný termín, keď môžeme odskúšať mladších a talentovaných hráčov z našej ligy, odohrali sme veľmi náročné stretnutie s Ugandou. Švédsky ligový výbor som videl hrať proti Pobrežiu Slonoviny, bol to veľmi dobrý zápas v tempe, aj v ňom bola kvalita na strane afrického tímu. Sám som zvedavý, ako sa so súperom popasujeme," dodal Ján Kozák.

Švédsko s Pobrežím Slonoviny prehralo 1:2. Kouč Janne Andersson má podobne ako jeho náprotivok na slovenskej strane k dispozícii ligový výber bez najväčších hviezd z popredných európskych klubov. "Sústredenie zatiaľ napĺňa naše očakávania. Sú tu výborné podmienky na tréning, ktoré v tomto čase v Európe samozrejme nie sú. Zatiaľ sme spokojní," vravel Andersson. Proti Slovákom očakáva náročný duel. "Slovensko tu má kvalitný výber. Duel proti Ugande sledoval jeden z mojich asistentov a ten mi referoval, že mužstvo má svoju silu v obrane i v útoku. My sa však chceme vo štvrtok sústrediť predovšetkým na svoju hru, ktorú sme praktizovali na tréningoch, a ktorú hráči ukázali už v dueli proti Pobrežiu Slonoviny. Verím, že predvedieme vyvážený výkon na oboch koncoch ihriska. Výsledok v takýchto zápasoch nie je až taký dôležitý, i keď samozrejme pôjdeme do zápasu s úmyslom vyhrať," dodal kouč Švédska.

Prípravný duel Slovensko - Švédsko je na programe 12. januára s úvodným výkopom o 16.45 SEČ. Priamy prenos odvysiela TV Dajto.

   

Základná zostava Slovenska: Dúbravka - Šulek, Vavro, Kružliak, Čonka - Huk, Káčer, Škvarka - Guba, Šafranko, Hlohovský

 

Autor: TASR | Zdroj: TASR, foto: SFZ

Komentáre