Fortuna liga   |   ŠK Slovan Bratislava  |  

Komentáre ()

Burnet na hosťovanie, do Slovana Tereščenko

Slovan pokračuje v zmenách v kádri.

Holandský obranca Lorenzo Burnet už nie je v kádri futbalistov Slovana Bratislava. Do konca sezóny bude hosťovať v aktuálne dvanástom tíme holandskej ligy NEC Nijmegen. Do tábora "belasých" naopak pribudol talentovaný ukrajinský útočník Iľja Tereščenko.

Burnet prišiel do Slovana v lete 2016 a nastúpil v dvanástich súťažných zápasoch. "Lorenzo Burnet k nám prichádzal z holandskej ligy s určitými očakávaniami, ktoré žiaľ nenaplnil. Mrzí ma, že sa u nás neuchytil. Rozhodli sme sa mu umožniť hosťovanie v jeho domovskej krajine, kde môže naberať hernú prax. Súčasťou hosťovania je aj finančná kompenzácia zo strany Nijmegenu s prípadnou možnosťou trvalého transferu v letnom prestupovom období," povedal pre oficiálnu stránku Slovana viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Osemnásťročný Tereščenko na jeseň pôsobil v Michalovciach. Je odchovancom známej akadémie Dynama Kyjev. Na jeseň nastupoval v Michalovciach najmä za starší dorast a zaznamenal osem presných zásahov. Dvakrát sa predstavil aj v dueloch Fortuna ligy. Zatiaľ sa bude pripravovať so starším dorastom Slovana. "Tereščenko je mladý talentovaný futbalista a predstavuje prísľub do budúcna. Predbežne k nám prichádza do konca tohto ročníka s tým, že sa na základe jeho výkonnosti rozhodneme, či u nás zotrvá aj dlhšie. Pripravovať sa bude s výberom U19 s perspektívou prechodu do A-mužstva," dodal Ivan Kmotrík ml.

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre