Fortuna liga   |   Dunajská Streda  |  

Komentáre ()

Kosorínov reštart v Dunajskej Strede

Kariéra talentovaného Jakuba Kosorína bude pokračovať v Dunajskej Strede.

V Senici prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a klub ho vytiahol do mužského futbalu, keď mal 18 rokov. Po deviatich rokoch Záhorie opúšťa. „Senici vďačím za veľa. Nie každý klub dá hráčovi šancu začleniť sa do A-mužstva v takom mladom veku. Veľmi si to vážim,“ zdôraznil Jakub Kosorín a zároveň objasnil príčiny svojho odchodu: „V klube sa mi skončila zmluva a vedenie mi jej predĺženie neponúklo. Aj ja som cítil, že už potrebujem novú výzvu. Dunajská Streda o mňa prejavila záujem, boli sme v kontakte od konca jesene. Všetko prebehlo rýchlo a korektne. Som rád, že som tu.“

Tréner tímu zo Žitného ostrova Csaba László s ním počíta na pravý kraj obrany ako alternatívu k Srbovi Markovi Živkovičovi. „Živkovič potrebuje konkurenciu, aby napredoval a Kosorín je podľa mňa výborná voľba. Je to mladý dravý futbalista. Sledoval som jeho kariéru, v minulosti bol veľkým prísľubom. Jeho rozvoj sa však v určitom bode zabrzdil. Pokúsime sa ho opäť reštartovať. Je to hráč, o ktorom ešte určite budeme počuť,“ povedal pochvalné slová na margo novej akvizície rumunský kouč.

Presun z útoku do defenzívy nebude pre 21-ročného futbalistu novinkou. Už aj v Senici ho tréneri zvykli využívať i na pravej strane obrany. „Začal som hrávať celé zápasy a darilo sa mi. Práve na tomto poste vidím svoju budúcnosť, preto som proti tomu nebojoval. Budem hrať tam, kde ma mužstvo bude potrebovať,“ ozrejmil Jakub Kosorín.

V jarnej časti Fortuna ligy by sa chcel prebojovať do základnej zostavy mužstva DAC a začať opäť pravidelne hrávať. „Teším sa na pôsobenie v Dunajskej Strede, je to ambiciózny klub, ktorý ide správnym smerom. Buduje sa tu akadémia, nový štadión, fanúšikovia sú skvelí. Moje dojmy sú zatiaľ iba tie najlepšie. Verím, že pomôžem tímu k posunu vyššie v tabuľke a k postupu v Slovnaft Cupe,“ dodal.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre