Fortuna liga   |   FK Senica  |  

Komentáre ()

Na Záhorí značné zmeny

Seničania sa v pondelok zišli na prvom tréningu v novom roku.

V pondelok začali zimnú prípravu aj futbalisti FK Senica. Zverenci Miroslava Mentela a Michala Ščasného po zimnej prestávke rozložili svoj tréningový stan v domácom prostredí v značne pozmenenom zložení.

Podľa informácie na webe Záhorákov sa klub dohodol na ukončení zmlúv s Pedrom Astrayom, Paulom Quayem, Richardom Ebwellem a Albertom Delgadom. Stopéra Davida Březinu si vyžiadala z hosťovania pražská Sparta a Jakubovi Kosorínovi sa skončila profesionálna zmluva. Na prvom tréningu sa však objavili aj nové tváre. Defenzívny stredový univerzál Michal Mravec naposledy pôsobil vo fínskom Rovaniemi, kde si zahral aj Európsku ligu. Odchovanec žilinského futbalu je prvý slovenský hráč draftovaný do zámorskej Major League Soccer, kde si ho vybral Sporting Kansas. Dvadsaťdeväťročný futbalista prešiel v USA univerzitnou NCAA v drese University of Alabama a má na svojom konte už pôsobenie aj v Holandskom Emmene či Podbeskidzie Bielsko–Biala. Na skúške sú v klube aj stopér Josef Kvída, ktorého materským klubom je FK Příbram, a ďalší odchovanec žilinskej akadémie, 20-ročný Patrik Krčula. Kvída naposledy pôsobil v Slavoji Vyšehrad a Krčula hral druhú najvyššiu českú súťaž v drese FK Frýdek–Místek.

V utorok sa zároveň k mužstvu pripojí na skúšku srbský ofenzívny stredový hráč Ivan Markovič. Má za sebou pôsobenie v kórejskom Gyeongname, Černo More Varna, CSKA Sofia či gréckom Levadiakose. Dvadsaťdvaročný futbalista je odchovancom Partizanu Belehrad a mohol by byť výrazným oživením ofenzívnej fázy hry. Všetky ďalšie pohyby v kádri, smerom von či do mužstva budú závisieť od množstva rokovaní, ktoré v týchto dňoch vedenie klubu intenzívne vedie.

V kabíne sa okrem novicov objavili aj staronové tváre, senickí odchovanci Jakub Krč, Matej Kosorín a Nikolas Včelka. Posledný menovaný je hráčom Vysočiny Jihlava a jeho prípadne hosťovanie v domácom prostredí je takisto v štádiu riešenia.

"Zatiaľ nám v kádri chýbajú dvaja reprezentanti Michal Šulla a Martin Červeňák. Prvý menovaný je s A-tímom, druhý v osemnástke. Máme tu troch nových hráčov a troch odchovancov, ktorí sa nám vrátili z hosťovaní. Káder nie je široký, máme 15 hráčov do poľa, z toho traja na skúšku," povedal tréner Mentel pre MY - Záhorie.

Na prípravu je tento rok menej času ako v minulosti, skúsený lodivod však v tom problém nevidí: "U nás je to špecifické. Všetci sa bavíme o zimnej príprave, ale v špičkových ligách, ako je anglická, španielska či nemecká to ide bez nej. My vďaka klimatickým podmienkam máme prestávku o niečo dlhšiu. Ja som nebol nikdy veľký zástanca dlhých príprav. V nich sme síce boli na Slovensku majstrami sveta, ale dôležitá je tá hlavná časť. Ja by som bol radšej, ak by prípravy boli kratšie. Čo sa týka tréningového procesu, nevidím veľký rozdiel v prípravnom alebo súťažnom. Kondičná stránka sa dá nabrať aj ťažkými zápasmi."

  

Prípravné zápasy FK Senica:
14. január: FK Senica - ŠKF Sereď (II. liga) (čas spresnia neskôr)
21. január, 12.00: FK Senica - Opava (II. liga ČR)
27 január, 13.00: MTK Budapešť (I. liga Maďarsko) - FK Senica
1. február: Sigma Olomouc (II. liga ČR) - FK Senica
4. február: Bielsko-Biala (II. liga Poľsko) - FK Senica
11. február, 17.00: FK Senica - 1. FC Slovácko (I. liga ČR)

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre