Fortuna liga   |   ŠK Slovan Bratislava  |  

Komentáre ()

Slovan na úvod bez Kubíka, už od stredy v Turecku

V Slovane už nepokračujú Scott, Pliatsikas ani Burnet.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava začali v pondelok hernú zimnú prípravu bez Františka Kubíka. Práve jeho zadržanie políciou pre jazdu pod vplyvom alkoholu najviac rezonovalo na bratislavských Pasienkoch pred úvodným popoludňajším tréningom. Dvadsaťsedemročného slovenského reprezentanta zadržala v nedeľu večer policajná hliadka v Bánovciach nad Bebravou pre jazdu pod vplyvom alkoholu.

"Belasí" absolvovali od stredy minulého týždňa individuálne fyzické testovanie na špecializovanej klinike v Banskej Bystrici. Tie sa podľa športového riaditeľa Richarda Trutza skončili dobre a už v stredu po jeseni tretí tím tabuľky Fortuna ligy 2016/2017 odchádza na sústredenie do Beleku. Výprava, v ktorej bude 21 hráčov a traja brankári, odlieta do Turecka 11. januára a späť na Slovensko sa vracia 5. februára. Na úvodnom zraze nebolo viacero tvárí z jesene, medzi nimi ani duo Filip Oršula a Juraj Kotula, ktoré je momentálne s reprezentáciou SR na sústredení v Abú Dhabí a k Slovanu sa pripojí priamo na sústredení v Turecku.

O pohybe v kádri srbský tréner rekordného 8-násobného majstra SR Ivan Vukomanovič poznamenal: "V tomto momente ešte nie je veľký. Máme niekoľko hráčov, ktorí klub opustili ako Scott, Burnet a Pliatsikas, ostatní sú tu. Dnes začíname a dúfame, že sa nám bude dariť. Rokujeme o príchodoch, budeme múdrejší v nasledujúcich dňoch." Vukomanovičov výber bude v Turecku nezvyčajne dlho, až 25 dní. "Vieme, že zimná príprava je dôležitá nielen na zvyšok tejto sezóny, ale v podstate až do decembra budúceho roka, pre celý rok. Lebo v lete je prestávka krátka. Preto budeme v Turecku tvrdo a dlho pracovať. Máme dobrý program, kvalitné prípravné zápasy. Motivácia nám nechýba," vysvetlil kouč Slovana, ktorý neobišiel ani Kubíkovu situáciu: "Počul som to len dnes. Nemáme detaily. Musíme s ním najprv hovoriť, musíme počkať, kým príde. Očakávam, že ešte dnes príde."

Podľa športového riaditeľa Trutza je obrana tímu po zotavení Srba Milana Rundiča a predĺžení zmluvy Kornela Salátu zastabilizovaná, funkcionári by sa ale mohli poohliadnuť po hráčoch do ofenzívy. Bratislavský funkcionár diplomaticky nevylúčil ani záujem o Tomáša Kóňu a Ibrahima Rabia. Tesne pred dotiahnutím sú príchody dvoch Čechov - reprezentanta Lukáša Droppu a Milana Kerbra. "Rozviazali sme kontrakt so Scottom, ktorý je už v Južnej Afrike. Evidujeme záujem o Burneta. Na jar sa už v našom tíme neukáže Pliatsikas. Rokujeme o príchodoch dvoch českých hráčov Droppu a Kerbra, ešte to nie je uzavreté. Saláta je pre nás dôležitý pilier obrany, predĺžili sme s ním zmluvu o dva roky. Vyliečil sa nám Rundič, ktorý mal dobré výsledky testov. Uvidíme, čo sa týka smerom k ofenzíve, možno sa pokúsime o útočníka či krídlo," informoval Richard Trutz.

V Turecku odohrajú "belasí" šesť prípravných zápasov. Medzi súpermi sú rumunský prvoligista FC Botosani i najslávnejší rumunský klub Steaua Bukurešť. Ďalej si zmerajú sily s tohtoročným účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov Dinamom Záhreb. Sústredenie uzavrú dvoma prípravnými zápasmi. Prvý bude buď s japonským súperom, resp. v hre je aj FK Sarajevo či Viľnius (konkrétne meno súpera v štádiu riešenia) a program uzavrie duel s dánskym prvoligistom Silkeborg IF.

Pred začiatkom jarnej časti sezóny sú na programe dve generálky. V sobotu 10. februára Slovan privíta Sigmu Olomouc, ktorá momentálne vedie druhú českú ligu. Tento prípravný zápas sa odohrá na štadióne Pasienky, s najväčšou pravdepodobnosťou na umelej tráve. O deň neskôr sa rekordný slovenský šampión stretne s maďarským prvoligovým tímom Videoton FC.

 

Program zimnej prípravy Slovana Bratislava:
20. január: ŠK Slovan – FC Botosani (Rumunsko)
28. január: ŠK Slovan – Steaua Bukurešť (Rumunsko)
31. január: prípravný zápas, meno súpera v štádiu riešenia
1. február: ŠK Slovan – Dinamo Záhreb (Chorvátsko)
3. február: ŠK Slovan – súper z Japonska (konkrétne meno súpera v štádiu riešenia)
4. február: ŠK Slovan – Silkeborg IF (Dánsko)
10. február: ŠK Slovan – Sigma Olomouc (Česko)
11. február: Videoton FC (Maďarsko) – ŠK Slovan

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre