Fortuna liga   |   Michalovce  |  

Komentáre ()

Bez Škutku, no s otáznym navrátilcom Vernonom

Michalovce sa budú pripravovať doma i vo Vysokých Tatrách.

Futbalisti priebežne ôsmeho tímu Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce začali prípravu na jarnú časť sezóny aj s navrátilcami Filipom Serečinom či Vernonom De Marcom. Zemplínčania dodržali stanovený začiatok spoločnej prípravy a na umelý trávnik futbalového štadióna MFK vybehli aj napriek mrazivému počasiu. Tréner Anton Šoltis mal na úvodnom tréningu k dispozícii väčšinu hráčov z kádra, ktorý viedol už v jesennej časti. "Spočiatku bude príprava veľmi tvrdá, prvé tri týždne hráčov čakajú silové i objemové činnosti. Všetci dostali pred prestávkou individuálne plány a uvidíme, ako ich dodržiavali. V tréningovom procese sa budeme postupne zameriavať na herné činnosti," povedal tréner MFK Zemplín.

Michalovčanom spestrí prípravu sústredenie vo Vysokých Tatrách, v rámci ktorého odohrajú aj niekoľko prípravných zápasov. Generálkou na jarnú časť Fortuna ligy bude súboj s poľským Krakovom. Na prvom tréningu sa trénerovi hlásilo aj viacero hráčov z mládežníckeho tímu Michaloviec, ale aj niekoľko úplne nových tvárí, resp. navrátilcov. Z kazašskej Karagandy sa vrátil Filip Serečin, z českého druholigového Třinca je na skúške Peter Kavka a po pôsobení v Slovane Bratislava je späť aj stopér Vernon De Marco. Argentínsky rodák má ambíciu posunúť sa v kariére ďalej, no platná zmluva mu velila začať prípravu s MFK. "Je tu a má platnú zmluvu s naším klubom. Je to hráč, ktorého by som si, samozrejme, vedel v našom kádri predstaviť. Má svoju kvalitu, o ktorej vieme. Myslím si však, že už prekročil isté hranice nášho klubu a asi sa chce v kariére posunúť ďalej. Uvidíme, ako to dopadne. Nechajme sa prekvapiť," poznamenal Šoltis. Zotrvanie na Zemplíne nevylučuje ani sám hráč, no ambíciou prijať zaujímavú ponuku sa netají. "Uvidíme, čo sa stane. Zatiaľ som tu, pretože som hráč Michaloviec. V kariére sa chcem posunúť, ale stať sa môže všeličo," poznamenal De Marco.

Novou tvárou je aj Martin Kubena z prvoligového Liptovského Mikuláša. V kádri trénera Šoltisa naopak už nefigurujú Dávid Škutka, Ivan Kotora, Michal Janočko a Celestine Lazarus. Na prvom tréningu nebol ani Emmanuel Mensah, no tréner verí, že aj tento legionár sa v najbližších dňoch zapojí do prípravy. Okrem spomínaného De Marca nie je vylúčený ani odchod Tomáša Sedláka. "Aj táto možnosť je v štádiu riešenia. Vylúčené nie sú ani ďalšie odchody, rovnako ako príchody," konštatoval Šoltis, podľa ktorého mužstvo najviac tlačí topánka v defenzíve, konkrétne na stopérskom poste. Jeho posilnenie by malo byť podľa trénera prioritou.

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre