Fortuna liga   |   Dunajská Streda  |  

Komentáre ()

DAC začal prípravu aj so Šatkom

Obranca reprezentačnej dvadsaťjednotky Ľubomír Šatka sa vracia na Slovensko, hosťovať bude v Dunajskej Strede.

Zimná prestávka sa skončila aj v Dunajskej Strede, kde v pondelok predpoludním začali domáci futbalisti prípravu na jarnú časť sezóny. Hlavný tréner Csaba László privítal v kabíne 28 hráčov, na prvý zraz zavítali aj novici.

"Máme možnosť získať nových hráčov, ale nie som zástancom toho, aby sme teraz výrazne nakupovali. V zime je málo možností, hráči sú pod zmluvami, v lete je ponuka širšia. Polievka odchádza na polročné hosťovanie do Podbrezovej, je to už uzavreté. Viem o záujme maďarských klubov o Szarku, ale teraz je chorý a momentálne je ešte naším hráčom," povedal k hráčskym zmenám hlavný kouč DAC.

Jednou z posíl je aj Jakub Kosorín zo Senice, ktorý prichádza ako voľný hráč a s mužstvom podpísal 2,5-ročný kontrakt. Z anglického Newcastlu United posilnil DAC Ľubomír Šatka, z Myjavy sa vracia Roman Sabler. Z dorastu prišli Aluku a Moďoroši, z B-mužstva Csóka. Práve hosťovanie Šatku je pre viacerých prekvapením, 21-ročný obranca okúsil aj seniorský futbal v Newcastli United, za ktorý v roku 2015 nastúpil v FA Cupe. "Pocity sú teraz fajn, bol som doma celé Vianoce. Bol som v Anglicku päť rokov, ale je dobré, že som sa vrátil domov a do Dunajskej Stredy. Teším sa na novú výzvu," opísal prvé momenty v kabíne DAC Šatka, ktorého klub zo Žitného ostrova chcel získať už v lete. "Dunajská Streda mala záujem už v lete, vtedy to však ešte nevyšlo. Chcel som tam na pol roka zostať, ale keďže prišiel nový tréner a nebola šanca pre mladých hráčov a DAC kontaktoval klub v zime, rozhodol som sa prísť. Teším sa na fanúšikov, počul som o atmosfére na domácich zápasoch," dodal Šatka.

Dunajská Streda začne prípravu v domácich podmienkach a 19. januára odletí mužstvo do Turecka, kde pobudne až do 31. januára. V pláne má šesť prípravných zápasov. Tri odohrá DAC v rámci sústredenia v Turecku, kde si zmeria sily s ukrajinským tímom Karpaty Ľvov, ostatní súperi sú ešte v riešení. Po návrate domov preverí DAC trojica českých mužstiev - Vysočina Jihlava, Mladá Boleslav a v generálke aj Fastav Zlín. Prvé ligové kolo je na programe 18. februára, žlto-modrí nastúpia v 20. kole Fortuna ligy proti Podbrezovej.

 

Program zimnej prípravy DAC: 
19.-31. januára: sústredenie v Turecku
21. januára: FC Karpaty Ľvov (Ukrajina, 1. liga) - DAC
ďalší dvaja súperi v Turecku v riešení

4. februára, 13.00h: DAC - FC Vysočina Jihlava (Česko, 1. liga)
6. februára: DAC - FK Mladá Boleslav (Česko, 1. liga)
11. februára, 14.00h: DAC - FC Fastav Zlín (Česko, 1. liga)

 

Nastúpili do prípravy: 
brankári: Milošovič, Slávik
hráči v poli: Szépe, Michalík, Pagáč, Živkovič, Kocsis, Kontár, Németh, Ljubičič, Pačinda, Ľupták, P. Nagy, Vida, Sandal, Simon Pambou, Brašeň, Štepanovský, Sabler, Almási, Mészáros, Černák, Kondrlík, Šatka, Kosorín, Aluku, Moďoroši, Csóka

Pripoja sa neskôr: Tofiloski, Kwin, Davis, Huk, Sarr, Szarka, Šabala

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre