Fortuna liga   |   Podbrezová  |  

Komentáre ()

Chcú Polievku i byť ďalej tŕňom v oku

V Podbrezovej začali prípravu na jarný boj o Európu.

Futbalisti ŽP Šport Podbrezová druhým miestom po jeseni vo Fortuna lige naznačili, kam až mieria. Cieľ pre zvyšok sezóny je tak zrejmý - vstúpiť do Európy. Aj na jar by sa mali železiari spoliehať na väčšinu hráčov z doterajšieho kádra. "Šancu vstúpiť do Európskej ligy máme, treba ju využiť, nie každý rok sa môže opakovať. Káder sme ešte neuzavreli, nejakých hráčov sme si vyhliadli, treba vybavovať a od toho závisí forma, či už hosťovania, alebo prestupu," uviedol Július Kriváň, prezident klubu.

Športový manažér Michal Budovec ako prvú z možných posíl vypichol útočníka Róberta Polievku. "Máme ho v štádiu riešenia, jeho transfer doťahujeme s Dunajskou Stredou, aby u nás už odteraz mohol pôsobiť. Čo sa týka odchodov, otázny je útočník Pavol Šafranko, ktorý je hráčom Prešova a pracuje sa na tom, aby tu zostal. Záujem zvonka bol o Kuzmu, Kochana, no nič konkrétne, prípravu začali s nami a momentálne s nimi rátame. Kolektív si chceme udržať čím viac pohromade, z príchodov by som spomenul mladších hráčov, z Trenčína prišli Sedláček a Vavrúš, zo Senice sme privítali Jedináka, do dorastu pribudol Lepieš. Na skúške budú u nás dvaja 22-roční Ukrajinci z Dnipropetrovska stopér Larin, defenzívny stredový hráč Vasiliev a snažíme sa získať ešte nejakého útočníka. S Vajdom a Kochanom, ktorým sa končia zmluvy, rátame aj naďalej, chce to len dotiahnuť rozhovory a dohodnúť sa."

Tréner Marek Fabuľa nastaví ďalší program aj podľa toho, ako sa uzavrie súbor testovania a vyhodnotia individuálne plány: "Dúfam, že mrazy ustúpia a budeme môcť na Táľoch normálne v týždňovom kempe trénovať. Čo sa týka posíl, niečo som predostrel a je na kompetentných, aby to dotiahli a aby sme boli konkurencieschopní, aby bol každý na každom poste nahraditeľný. Cieľ sa nemení, za pozitívum považujem fakt, že všetci sa chystajú na nás a nie na Žilinu. Sme akýmsi tŕňom v oku, a to je dobré, pretože v minulosti to bolo naopak, my sme chceli preskočiť všetkých. Budeme sa snažiť pracovať tak, aby nás neustále chceli súperi preskočiť. Príprava bude štandardná, týždeň na Táľoch, dva týždne doma a herné sústredenie v Turecku. Ubehne nám rýchlo, o to bude možno ťažšia. Náročnosť v prípravných zápasoch sme posunuli vyššie, aby sme sa čo najlepšie na jar pripravili." 

Róbert Polievka si od Podbrezovej sľubuje, že na ihrisku strávi čo najviac minút. "Polroka som prežíval horšie obdobie, dvakrát sa v Dunajskej Strede menili tréneri. Mal som najskôr viac dôvery, potom menej, ani neviem prečo, a vraj by mi bolo lepšie na hosťovaní, kde by som častejšie hrával. Teraz som rád, že som v Podbrezovej a už sa teším. Asi to bude o polročnom hosťovaní, isto však neviem. Kolektív je na tom dobre, darí sa mu a bol by som rád, keby som mu pomohol," povedal mladý útočník, ktorý bude chcieť na jar zabojovať aj o miesto v nominácii Slovenska na majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov.

  

Program zimnej prípravy Podbrezovej:
9.-14.1. – sústredenie Tále
17.1. ŽP Šport Podbrezová – FK Poprad (štadión Podbrezová–Skalica, 13.00)
21.1. ŽP Šport Podbrezová – MFK Vítkovice (Podbrezová–Skalica, 13.00)
24.1. ŽP Šport Podbrezová – MFK Frýdek-Místek (Podbrezová–Skalica, 13.00)

28.1. – 8.2. sústredenie Turecko:
ŽP Šport Podbrezová – Škendija (Maced.)
ŽP Šport Podbrezová – FC Krídla Sovietov Samara (Rus.)
ŽP Šport Podbrezová – Kajrat Almaty (Kaz.)
ďalší súper v štádiu vybavovania

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre