Michalovce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Michalovce so Serečinom, Kira verí v posun

Futbalisti Michaloviec sa chcú predrať vyššie zo súčasného ôsmeho miesta.

Zemplínčania začali zimnú prípravu aj so staronovým hráčom Filipom Serečinom. Po anabáze v Kazachstane by sa skúsený ofenzívny futbalista mohol znova predstaviť v najvýchodnejšom klube Fortuna ligy. Ešte neviem, či v Michalovciach zostanem. Trénujem so Zemplínom a neskôr sa budem s vedením klubu zhovárať o ďalšej spolupráci, povedal Serečin v prvý deň zimnej prípravy.

V kazašskej Karagande okúsil zaujímavý zahraničný angažmán, dlho však napokon netrval. Začalo sa to dobre, ale po odohratí troch zápasov som si zranil meniskus a viac som sa do hry nedostal. Operácia mi ukončila sezónu. Čo už, hodil som to za hlavu a dnes myslím iba na to, aby som sa znova rozohral a dostal do potrebnej formy. Možno to bude práve v Michalovciach, dodal Filip Serečin.

Michalovce si v kádri naďalej držia stabilnú a výkonnostne vyrovnanú brankársku dvojicu Matúš Kira, Patrik Macej. Minutáž si obaja delia takmer rovnakým dielom a zrejme to tak zostane aj na jar. Nerobí to z nás rivalov, stále sme aj v súkromí skvelí kamaráti, povedal na margo striedania sa v bráne Matúš Kira. Samozrejme, osobne ma mrzí, keď nechytám pravidelne a sedím aj na lavičke náhradníkov, ale to je už vec klubu, ako to rieši.

Matúš Kira však na rotáciu medzi žrďami doplatil stratou miesta v kádri reprezentačného tímu Slovenska do 21 rokov. Uvedomujem si to, no stále verím, že moja šanca ešte príde. Musím naďalej tvrdo pracovať. Človek nikdy nevie, čo sa môže stať o pár týždňov alebo mesiacov. Niektoré veci však neovplyvním, nie som v bráne Michaloviec jednotka, preto sú v národnom tíme iní, skonštatoval 22-ročný brankár a na margo svojich kolegov v reprezentácii dodal: Adam Jakubech, Adrián Chovan aj Matúš Hruška sú skvelí brankári a je jasne vidieť, že na tomto poste máme na Slovensku budúcnosť. Všetkým im držím palce v napredovaní, skromnosťou sa dostali ďaleko a verím, že ich čaká dobrá kariéra.

Ďalším krokom na ceste za budúcimi úspechmi bude v prípade Matúša Kiru aj zvládnutie fortunaligovej jari, v ktorej by sa už nemal predstaviť Spartak Myjava. Sme zachránení, cieľ sme splnili a teraz môžeme hrať uvoľnene i bez tlaku. Všetko má svoje klady aj zápory, no ja verím, že vo Fortuna lige zabojujeme o vyššie umiestnenie a všetkým dokážeme našu kvalitu,dodal Matúš Kira.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK

Komentáre