Fortuna liga   |   MFK Ružomberok  |  

Komentáre ()

Ružomberok aj proti pražským S

Prípravu s Liptákmi nezačal Martin Chrien, ktorý sa nateraz vrátil do Plzne.

V sobotu popoludní sa na štarte zimnej prípravy zišli aj futbalisti MFK Ružomberok. Úvodný tréning, napriek viac než 10-stupňovému mrazu, absolvovali Liptáci na svojej umelej hracej ploche.

Z jesenného kádra trénerovi Norbertovi Hrnčárovi chýbal Martin Chrien, ktorý bol pod Čebraťom na hosťovaní a jeho materský klub Viktoria Plzeň si ho stiahol do vlastnej prípravy. Kľučku na kabíne nestlačil ani Dominik Kružliak, ten je so slovenskou reprezentáciou v Spojených arabských emirátoch.

"Plzeň si v prípade Chriena uplatnila opciu zo zmluvy o hosťovaní. My máme záujem, aby u nás pôsobil aj v jarnej časti, ak si nevybojuje stabilné miesto v zostave Viktorie. Zatiaľ Maťovi ďakujeme za všetko, čo u nás predviedol, podľa mňa bol v jeseni naším najlepším hráčom. V prípade, že by zostal v Plzni, budeme sa ho snažiť nahradiť podobným typom hráča," povedal na adresu 5–gólového ružomberského zakončovateľa a reprezentanta do 21 rokov športový riaditeľ liptovského klubu Dušan Tittel.

Viacnásobný slovenský reprezentant Marek Sapara prišiel na zraz, ale zranenie mu zatiaľ nedovolí trénovať. Do prípravy zasiahli štyria nováčikovia – obrancovia Lukáš Kojnok z Liptovského Hrádku a Vojtěch Šandera z Viktorie Žižkov a stredopoliari Michal Grohoľ (Partizán Bardejov) a Dalibor Takáč (VSS Košice). "Zatiaľ v kádri došlo len k minimálnym pohybom. Máme tu nejaké nové tváre, uvidíme, ako sa budú prezentovať," podotkol tréner Norbert Hrnčár. Do prípravy A-mužstva boli zaradení aj niektorí chlapci z dorastu i hráči z "hosťovačiek".

Liptáci podstatnú časť zimy absolvujú v domácich podmienkach. Tento raz nevycestujú za teplom do Turecka, ale o poznanie bližšie. "V pláne máme týždenný pobyt od 21. do 26. januára v Česku, počas ktorého odohrá mužstvo tri prípravné stretnutia so súpermi, ktorí patria medzi českú špičku – s Karvinou, Spartou Praha a Slaviou Praha," spresnil tréner MFK.

V tabuľke Fortuna ligy patrí Ružomberku piata pozícia, s ktorou v klube nevládne prílišná spokojnosť. "Pred sezónou sme si povedali, že chceme skončiť vyššie ako vlani, keď sme boli šiesti. Mužstvo je o jednu priečku vyššie, ale nie sme s tým celkom spokojní. Boli zápasy, keď sme boli veľmi dobrí, možno až nad očakávanie, no na druhej strane tiež stretnutia, keď sa ľahko postrácali body. Ja piate miesto nepovažujem za úspech, celkove mi chýba asi šesť bodov, ktoré by nás posunuli vyššie. Naším cieľom bude skončiť v prvej štvorke," povedal Tittel. 

 

Program prípravných stretnutí MFK Ružomberok:
12. januára o 13.30 h: MFK Ružomberok – Tatran Liptovský Mikuláš
21. januára o 13.00 h: MFK Karviná – MFK Ružomberok
24. januára o 13.00 h: Sparta Praha – MFK Ružomberok
26. januára o 14.30 h: Slavia Praha – MFK Ružomberok
4. februára o 13.00 h: Sigma Olomouc – MFK Ružomberok
11. februára o 14.00 h: FC Nitra – MFK Ružomberok

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre