Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Bude hrať českú ligu, Slovensko však neopúšťa

Český stopér Petr Pavlík sa po päť a pol roku lúči s fortunaligovými trávnikmi.

Po vyhlásení Myjavy o odstúpení z Fortuna ligy zažil sviatky plné neistoty, no ako jeden z prvých už vie, kde bude jeho kariéra pokračovať. Na dva a pol roka sa upísal Zbrojovke Brno. „Počas sviatkov som sa snažil tým nezaoberať a užiť si čas s rodinou ako sa len dalo. Niekde v podvedomí mi však stále rezonovala myšlienka, že neviem, čo bude ďalej a nebolo to príjemné,“ prezradil Petr Pavlík.

Svoju budúcnosť začal riešiť ešte pred Vianocami. V hre boli okrem Brna aj poľské kluby i návrat do Senice. „Telefón mi začal vyzváňať hneď v ten deň, keď nám vedenie Myjavy oznámilo svoje rozhodnutie. Kontaktovali ma rôzni manažéri. Brno sa ozvalo medzi prvými a od začiatku deklarovalo veľmi vážny záujem o moje služby, preto som sa napokon rozhodol pre túto cestu.“

Po päť a pol roku opúšťa slovenské trávniky, zostáva však bývať pri Senici. „S manželkou sme tam spokojní, máme tam veľa priateľov i plány do budúcnosti. Za slovenskou ligou mi bude určite smutno, odohral som v nej dosť zápasov a zažil veľa pekného. Som vďačný Senici i Myjave za šancu zahrať si vašu najvyššiu súťaž, veľmi si to vážim,“ zdôraznil český obranca.

Českú ligu už okúsil v Baníku Ostrava, v ktorom futbalovo vyrastal. Teraz si bude obliekať dres rivala. „Už som v Brne absolvoval prvé tréningy, dojmy sú zatiaľ iba pozitívne. Niekoľko chalanov v kabíne poznám, takže si myslím, že zapadnúť nebude problém. Nejdem do neznáma. Mojím cieľom bude pomôcť klubu dostať sa v tabuľke vyššie, pretože určite nepatrí na spodné priečky, kde sa momentálne nachádza,“ dodal Petr Pavlík.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre