Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Slováci majú za sebou už päť tréningov

Priame prenosy zo zápasov s Ugandou i Švédskom odvysiela TV Dajto.

Hráči slovenskej reprezentácie už naplno zarezávajú na sústredení v Abú Dhabí. Dvadsaťtri členov ligového výberu absolvovalo vo štvrtok dve tréningové jednotky zamerané na nácvik herných situácií a zahralo si medzi sebou aj modelovaný zápas.

"Sme radi, že hráčov z ligového výberu môžeme vidieť nielen z pohľadu výkonnosti, ale aj z hľadiska ich mentálnej a sociálnej stránky. Absolvovali sme päť tréningov a keďže hráči boli po dovolenkách, tie prvé tri mali "nástupný" charakter. Postupne sa ich snažíme zladiť tak, aby po fyzickej stránke boli na rovnakej úrovni a aby sme zápas s Ugandou mohli odohrať čo najlepšie pripravení fyzicky i herne," citovala oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu asistenta trénera Štefana Tarkoviča.

Medzi najvyťaženejších ľudí vo výprave patrí lekár Ján Baťalík. Keďže pre pracovné povinnosti nemohol do SAE odcestovať jeho kolega Vladimír Pener, ostal na všetko sám. Na futbalistov číha viacero rizík: "Prvým je teplotná zmena, keď sa organizmus potrebuje "prestaviť", ideme do iného časového pásma a aj ten trojhodinový posun organizmus vstrebá až za určitý čas. Nebezpečie číha aj pri presune, pri dlhodobom pobyte v klimatizovaných priestoroch, či už na letiskách alebo aj v lietadle. No a netreba zabudnúť ani na problémy spôsobené inou klímou a aj stravou, ktorá sa prejaví predovšetkým "črevnými" virózami."

Tie zasiahli aj slovenskú výpravu. "Črevné virózy majú pomerne rýchly priebeh, iba v prípade jedného člena realizačného tímu sme museli nasadiť lieky. Inak je všetko v poriadku v rámci obvyklej futbalovej normy," poznamenal Baťalík v rozhovore pre oficiálny web SFZ.

Priame prenosy z nedeľňajšieho prípravného zápasu s Ugandou (16.45 SEČ) aj z následného neoficiálneho súboja so Švédmi (štvrtok 12. januára o 13.45 SEČ) prinesie TV Dajto.

Autor: TASR | Zdroj: TASR, foto: SFZ

Komentáre