Fortuna liga   |   Dunajská Streda  |  

Komentáre ()

Szarka možno zamieri do Maďarska

O Ákosa Szarku sa zaujímajú kluby z najvyššej maďarskej súťaže.

Útočník DAC Dunajská Streda Ákos Szarka možno už v zimnom prestupovom období prestúpi do maďarskej ligy. Podľa portálu Nemzeti Sport sa o 26-ročného hráča zaujíma viacero klubov, medzi inými Diósgyőr alebo nováčik z Gyirmótu. "O záujme DVTK a Gyirmótu viem, vypočujem všetky ponuky. Zatiaľ neviem, kde budem pokračovať v kariére. V DAC ma ešte neinformovali, či mi predĺžia zmluvu, ktorá sa mi končí v lete. Asi so mnou už nepočítajú. Na Slovensku iný klub neprichádza do úvahy, preto vidím možnosť pôsobenia v Maďarsku ako reálnu," povedal Szarka, o ktorého získanie sa údajne usiloval aj český druholigista Baník Ostrava.

Na jeseň nastúpil Szarka v deviatich zápasoch Fortuna ligy, v ktorých strelil tri góly. V najvyššej slovenskej súťaži zatiaľ odohral 110 zápasov a presadil sa 21-krát. 

maďarskej lige momentálne pôsobí trojica slovákov. Na súpiske tímu nováčika z Mezőkövesdu figurujú brankár Tomáš Tujvel a stopér Dávid Hudák, v Debrecíne hráva krídelník Karol Mészáros. Naposledy ligu opustil Róbert Vittek a pred ním Stanislav Šesták.

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre