Fortuna liga   |   FK Senica  |  

Komentáre ()

Vrátia sa Pavlík s Kóňom do Senice?

V Senici už na jar nebudú pokračovať viacerí legionári.

V pondelok 9. januára sa do zimnej prípravy naplno "zahryznú" aj futbalisti FK Senica. Už pred jej štartom je isté, že v klube zo Záhoria skončila štvorica legionárov, v hre je však návrat Petra Pavlíka a Tomáša Kóňu.

"Alberto Delgado, Pedro Astray, Paul Quaye a Richard Ebwelle sa dohodli s vedením klubu na rozviazaní kontraktov a hľadajú si nové pôsobisko. Českého stopéra Davida Březinu si z hosťovania stiahla materská Sparta Praha. Jakubovi Kosorinovi sa k 31. decembru skončila zmluva a k jej predĺženiu k dnešnému dňu neprišlo. Či bude Jakub pokračovať na jar v Senici, však závisí od viacerých faktorov," informuje klubový web FK Senica.

Na začiatku zimnej prípravy sa v kabíne bude hlásiť mladší z bratov Kosorinovcov Matej a spolu s ním Jakub Krč. Obaja odchovanci na jeseň hosťovali v druholigovej Seredi. Ďalšie pohyby v kádri budú závisieť od vývoja rokovaní s potenciálnymi investormi, ktoré stále prebiehajú. Po odhlásení sa Spartaka Myjava z Fortuna ligy by Seničania mali seriózny záujem o návrat dvojice bývalých kapitánov Petra Pavlíka a Tomáša Kóňu.

Na začiatku prípravy nebude k dispozícii trénerom dvojica reprezentantov. Brankár Michal Šulla si plní premiérovo povinnosti v národnom tíme na hernom sústredení v SAE a Martin Červeňák bol nominovaný na prestížny Granatkinov memoriál vo výbere do 18 rokov.

Zimná príprava FK Senica prebehne v domácich podmienkach. Plán prípravných zápasov A-mužstva zahŕňa stretnutia prevažne so zahraničnými súpermi, generálku na prvé jarné ligové stretnutie so Žilinou odohrajú Seničania doma so Slováckom.

  

Plán FK Senica v zimnej príprave:
9. januára: štart zimnej prípravy
14. január: FK Senica - ŠKF Sereď (II. liga)
21. január, 12.00 h: FK Senica - Opava (II. liga ČR)
27. január, 13.00 h: MTK Budapešť (I. liga Maďarsko) - FK Senica
1. február: Sigma Olomouc (II. liga ČR) - FK Senica
4. február: Bielsko-Biala (II. liga Poľsko) - FK Senica
11. február, 17.00 h: FK Senica - 1. FC Slovácko (I. liga ČR)

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre