Fortuna liga   |   Dunajská Streda  |  

Komentáre ()

Po ťažkom období dúfa v nové výzvy

Róbert Polievka v zime s najväčšou pravdepodobnosťou opustí Dunajskú Stredu.

Mládežnícky reprezentant Slovenska má za sebou náročný polrok. V Dunajskej Strede odohral na jeseň iba 11 zápasov. „Ešte v prvej polovici jesene, keď mužstvo viedol Krisztián Németh, to bolo fajn. Tréner ma poznal, veril mi a dostával som šancu aj v zápasoch. Mužstvu sa však nedarilo a po facke od Žiliny prišla trénerská zmena,“ začal s bilancovaním Róbert Polievka.

Po príchode Csabu Lászla sa zo siedmich duelov objavil iba v jedinom – na Slovane naskočil na záverečných 7 minút. „V závere jesene som stratil zápasovú prax. Nový tréner mi nedal šancu ukázať, čo je vo mne. Posielal ma do B-mužstva, za ktoré som odohral jeden zápas. Diskutovali sme o mojej pozícii v tíme. Mal som pocit, že som nepotrebný, že so mnou v ďalšom priebehu sezóny nepočíta,“ prezradil 20-ročný ofenzívny futbalista. „Nebolo to jednoduché obdobie, každý mladý hráč potrebuje predovšetkým hrávať. Sledovať zápasy z lavičky alebo z tribúny bolo pre mňa frustrujúce. Verím však, že počas zimy príde nová výzva, ktorá mi pomôže sa opäť naštartovať.“

Takou by mohla byť zmena klubu. Podľa našich informácií by ho vo svojom kádri rada videla hneď trojica popredných tímov Fortuna ligy – líder zo Žiliny, Podbrezová i Trnava. „Počul som rôzne šumy, viem o záujme viacerých mužstiev, no nechcem predbiehať. Uvidíme, ako to napokon dopadne. V Dunajskej Strede mám ešte rok a pol platnú zmluvu a ak tam zostanem, určite sa pokúsim zabojovať o miesto v zostave,“ dodal Róbert Polievka.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre