Spartak Myjava   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Pekárove zmiešané pocity

Štefan Pekár prestúpil z Myjavy deň pred oficiálnym vyhlásením o konci klubu vo Fortuna lige.

Bývalý kapitán kopaničiarov sa na dva roky upísal českému druholigovému klubu Baník Ostrava. „Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo. Som rád, že sa to vyriešilo ešte pred Vianocami. Beriem to ako novú výzvu. Mal som aj iné ponuky, no v prospech Ostravy rozhodol veľký záujem vedenia a ambície klubu,“ uviedol 28-ročný ofenzívny futbalista.

Na margo nového zamestnávateľa, ktorý v tabuľke druhej českej ligy figuruje na 2. mieste,  doplnil: „Baník je v Česku značka a klub, ktorý určite patrí do najvyššej súťaže. Ambíciou mužstva je návrat medzi elitu a v tom by som mu rád pomohol. Nevnímam tento prestup ako krok späť, hoci to nie je prvá liga. Verím, že v lete ju už opäť hrať budem. Mužstvo to má dobre rozohrané. Chcem naďalej futbalovo napredovať. Predovšetkým dúfam, že mi zdravie bude slúžiť a nebudú ma prenasledovať zranenia tak, ako počas jesene.“

V stredu nechýbal Štefan Pekár na mimoriadnom stretnutí, ktoré zvolal prezident Spartaka Pavel Halabrín, aby oznámil hráčom odhlásenie sa z Fortuna ligy. Napriek tomu, že otázku ďalšieho pôsobiska na rozdiel od ostatných bývalých spoluhráčov už riešiť nemusí, rozhodnutie vedenia klubu ho šokovalo. „V Myjave som zažil veľa pekného, Kopanice mi prirástli k srdcu. Bolo to asi najkrajšie futbalové obdobie v mojej doterajšej kariére. Takýto koniec som si nepredstavoval, bol to obrovský šok. Na jednej strane som rád, že som svoju budúcnosť vyriešil už skôr a budem mať pokojnejšie sviatky, no na strane druhej súcitim s chalanmi, ktorí zrazu zostali bez práce. Sú to zmiešané pocity,“ dodal autor 28 prvoligových gólov v myjavskom drese.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre