MFK Ružomberok   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Gal Andrezly: Máme na viac

Ružomberčania nie sú s jeseňou spokojní, chcú bojovať o európske poháre.

Kým začiatok sezóny mali futbalisti Ružomberka ako z partesu, v polovici jesene im došiel dych a vinou nečakaných bodových strát sa prepadli do stredu fortunaligovej tabuľky. V Liptove to síce nikdy nebolo tragické, ale keďže v klube majú omnoho vyššie ambície, o spokojnosti s piatym miestom po jesennej časti nemožu hovoriť. Určite sme mohli byť v tabuľke vyššie a mať o pár bodov navyše. Sklamaní však nie sme, veď ešte stále máme pred sebou jarnú časť, v ktorej ponaháňame mužstvá pred nami,verí ružomberský krídelník Peter Gal Andrezly.

Ružomberčania strácajú štyri body na štvrtú Trnavu, majú však zápas k dobru, keďže ich duel v Michalovciach odložili pre nespôsobilý terén. Škoda, aj keď to bolo dobré rozhodnutie, no v závere jesene sme sa znova dostali do formy a som si istý, že nad Michalovcami sme mohli vyhrať. Oveľa viac ma však mrzia zaváhania proti Podbrezovej a v Prešove, ktoré nás poriadne zabrzdili a dlho sme sa z nich nevedeli vyhrabať, povedal na margo jesenných nezdarov odchovanec košického futbalu.

Rýchlonohý krídelník strelil počas jesennej časti Fortuna ligy dva góly, a keďže na jar po príchode z Podbrezovej sa strelecky nepresadil, boli to jeho prvé zásahy v drese MFK. Namiesto individuálnych štatistík však na uplynulé mesiace hľadí optikou získaných bodov. Každý v klube – teda hráči, tréneri aj vedenie – vie, že máme na viac. Musíme si preto teraz dobre oddýchnuť a od budúceho týždňa začneme s individuálnou zimnou prípravou. Na jar nás totiž čaká veľa práce, aby sme splnili stanovené ciele a postúpili v tabuľke vyššie, dodal Peter Gal Andrezly.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre