Fortuna liga   |   Spartak Myjava  |  

Komentáre ()

Myjava v zime zúži káder

Spartak zakončil jeseň siedmimi zápasmi bez víťazstva a táto negatívna séria nezostane bez odozvy.

Počas zimnej prestávky sa vo viacerých mužstvách očakáva pohyb v kádri. Výnimkou nie je ani tím z Kopaníc. Potvrdil to jeho prezident Pavel Halabrín. „Chystáme sa zúžiť káder. Čaká nás výrazne menej duelov ako počas jesene, keď sme hrali predkolo Európskej ligy i stretnutia Slovenského pohára. O viacerých našich hráčov je záujem v zahraničí, takže je možné, že niektorí sa posunú vo svojej kariére ďalej. Všetko by sa malo vykryštalizovať v najbližšom čase,“ uviedol prvý muž myjavského klubu.

Vyjadril sa aj k pozícii trénera Mikuláša Radványiho. „Po meste sa šepkalo už počas novembra, že tréner končí, pretože mužstvu sa prestalo dariť. Je pochopiteľné, že negatívna séria jeho stoličkou zatriasla, no vidíte, ešte stále na nej sedí...“

Po sérii siedmich zápasov bez víťazstva sa Myjavčania prepadli v závere jesennej časti Fortuna ligy z tretej priečky až na šiestu. Ich strata na pohárovú miestenku je sedembodová. „Na jar sa pokúsime opäť mužstvo naštartovať a zaútočiť na pozície zaisťujúce účasť v predkolách Európskej ligy. Obhájiť umiestnenie spred roka bude ťažké, ale zabojujeme o to,“ dodal s odhodlaním Pavel Halabrín.

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: Spartak Myjava

Komentáre