MŠK Žilina   |   Fortuna liga  |

Komentáre ()

Hlohovský: Vianočný darček sme si už dali

Najlepší ligový strelec Filip Hlohovský bilancuje fortunaligovú jeseň.

Hoci je Filip Hlohovský nepochybne kvalitný futbalista, azda nik pred touto sezónou neočakával, že práve on by mohol po jesennej časti Fortuna ligy viesť tabuľku strelcov. Žilinský krídelník však profituje zo životnej formy a skvelej práce celého tímu, ktorý zlomil aj minulosezónny jesenný rekord Trenčína v počte získaných bodov. Žilinčania to potvrdili triumfom 7:1 nad Michalovcami, pri ktorom sa Filip Hlohovský dvakrát gólovo presadil a svoj jesenný počet presných zásahov zvýšil na štrnásť.

Bola to výborná rozlúčka s vydarenou jeseňou, počas ktorej sme podávali naozaj skvelé výkony, netajil spokojnosť po dueli 19. kola Filip Hlohovský. Hrali sme koncentrovane a nič sme nepodcenili. Od prvej minúty sme išli za gólom, podarilo sa nám ho streliť pomerne skoro. Napokon sme ich dali sedem a mali sme aj množstvo ďalších šancí, dodal na margo zápasu s Michalovcami žilinský kanonier.

V tabuľke strelcov Fortuna ligy má Hlohovský už štvorgólový náskok pred spoluhráčom Michalom Škvarkom, ktorý hral celú jeseň tiež v reprezentačnej forme. Je to príjemný pocit, ale omnoho viac ma teší našich skvelých päťdesiat bodov, zmenil hneď tému najlepší kanonier súťaže, ktorý akoby ani nechcel vyzdvihovať svoj osobný úspech. Som šťastný, že môžem byť súčasťou takého tímu.

Žilinčania v súťaži dominujú, so skóre 54:12 a jedinou prehrou z devätnástich duelov majú 12-bodový náskok pred druhou Podbrezovou. Je to odmena za to, že v zápasoch nepoľavujeme ani na minútu a neustále tvrdo makáme. Verím, že v tom budeme pokračovať aj na jar, musíme zostať koncentrovaní. Vianočný darček v podobe úspešnej jesene sme si už dali. Teraz myslíme na to, aby sme si trochu oddýchli a následne zavŕšili celú sezónu v rovnakom duchu ako doteraz. Už sa vlastne ani neviem dočkať, kedy sa v kabíne opäť stretneme na začiatku zimnej prípravy,potvrdil Filip Hlohovský prítomnosť skvelej atmosféry v žilinskom kolektíve.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: TASR