ŠK Slovan Bratislava   |   Spartak Myjava   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Schet: Mrzí ma to

Záver duelu Myjavy so Slovanom ovládli emócie.

Všetko odštartoval slovanista Mitchell Schet, ktorý sa Vladimírovi Kukoľovi pomstil za faul sotením. Po hromadnej strkanici napokon obaja videli červenú kartu. „Mrzí ma to, urobil som chybu. Protihráč na mňa po faule ešte došliapol a ja som stratil hlavu. Boli to emócie, to však moje správanie neospravedlňuje,“ konštatoval holandský legionár.

Schetova reakcia i vylúčenie Vukana Savičeviča tesne predtým boli podľa trénera Ivana Vukomanoviča vyústením negatívnej výsledkovej šnúry mužstva. „Hráči boli nervózni, veľmi túžili zápas vyhrať a prelomiť sériu nepriaznivých výsledkov. Prehrali sme dva duely za sebou, preto sme všetci chceli v Myjave bodovať naplno. Remíza je pre nás ďalšou stratou,“ povedal kouč belasých.

Bod sa málil aj kopaničiarom, ktorí ukončili jeseň sériou siedmich duelov bez víťazstva. To posledné vybojovali ešte v polovici októbra v súboji so Zlatými Moravcami. „Prišla na nás kríza a nevieme sa z toho dostať. Nie sme efektívni, to je náš najväčší problém,“ hľadal príčiny kapitán tímu Štefan Pekár, ktorého gól z 5. minúty Myjave na trojbodový zápis napokon nestačil. „Sú to zmiešané pocity. Na jednej strane som rád, že som po dlhom čase skóroval, no opäť sme nevyhrali, takže od spokojnosti mám ďaleko. Vedeli sme, že proti Slovanu jeden gól na víťazstvo stačiť nebude, žiaľ, ďalší sa nám pridať nepodarilo. Cez zimu sa musíme dať dokopy predovšetkým v hlavách, aby jar vyzerala inak.“

Autor: ÚLK | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre