ŠK Slovan Bratislava   |   Spartak Myjava   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

19. kolo: Černáčkovu víťaznú rozlúčku prekazil bývalý spoluhráč

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Ešte pred začiatkom stretnutia sa uskutočnil slávnostný úvod, keďže s kariérou sa týmto duelom lúčil dlhoročný kapitán domáceho tímu Martin Černáček. To akoby bolo aj impulzom pre kopaničiarov, ktorí vstúpili do zápasu aktívne a po prvý raz pohrozili už v 4. minúte, hlavička Pavlíka skončila nad bránou. Už o minútu sa však skóre menilo. Machovec odcentroval do pokutového územia, Abrahám priťukol loptu Pekárovi a ten ju umiestnil k žrdi – 1:0. Slovan mohol rýchlo vyrovnať, v 8. minúte poslal loptu pred bránu Soumah, ale Machovec ju z bránkovej čiary odkopol do bezpečia. Soumah sa individuálne presadil aj o štyri minúty, dokázal sa zbaviť obrannej dvojice, ale pri pokuse obísť Hrušku si posunul loptu príliš ďaleko. Hra sa postupne viac upokojila, Myjavčania pohrozili v 26. minúte z priameho kopu, Kolár mieril privysoko. V závere prvého dejstva ešte preveril Greifa zo strednej vzdialenosti Kóňa.

Po zmene strán hlavičkoval v 48. minúte nad bránu De Marco. V 57. minúte bol najskôr vo veľkej šanci Soumah, jeho pokus zneškodnil Hruška, lopta sa ešte odrazila k striedajúcemu Oršulovi a ten už nemal problém trafiť odkrytú bránu – 1:1. Hostia boli naďalej aktívnejší, v 63. minúte vystrelil zo strednej vzdialenosti Kubík. Tlak Slovana bol vo zvyšku zápasu sterilný, domácim sa nedarilo finalizovať kontry. V nadstavenom čase bol ešte vylúčený Savičević po druhej žltej karte. To však ešte nebolo všetko. Po taktickom faule Kukoľa na Scheta ten následne sotil do domáceho hráča, nastala šarvátka, v ktorej boli zapojení takmer všetci hráči a výsledkom boli udelené červené karty pre Kukoľa a Scheta. 

 

Hlasy po zápase:

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, začali sme aktívne, dali sme gól. Potom súper prevzal iniciatívu, ale do šancí sme ho nepustili. V druhom polčase sme chceli hrať aktívne, ale Slovan má svoju silu, nakoniec vyrovnal v situácii, kde na polovici ihriska neviem, či nebol faul na nášho hráča. Pri konci už boli emócie. Aj my sme chceli, aj súper. Pre oko diváka to musel byť dobrý zápas. Škoda, že padli len dva góly. S Čečom sme sa chceli rozlúčiť víťazne, ale nakoniec musíme brať aj bod."  

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Po dvoch prehrách sme chceli odohrať dobrý zápas. Chceli sme byť dominantní, mať držanie lopty a zápas vyhrať. Pred zápasom sme sa bavili o dominantných stránkach Myjavy a jednou z nich bol aktívny presing od začiatku zápasu. Po piatich minútach sme inkasovali, čo nás trošku zrazilo dole. Po pár minútach sme mali šancu na vyrovnanie, ale nedokázali sme loptu dotlačiť do siete. Potom sa mužstvo viac snažilo, hlavne v druhom polčase. Vytvorili sme si šance, no prejavila sa slabá efektivita. Po vyrovnaní sme šli za víťazstvom, chceli sme vyhrať. Myslím si, že to bol dobrý zápas. Bolo v ňom veľmi veľa emócií."

  

Pre pohľad na detail zápasu kliknite sem.

  

Autor: TASR | Zdroj: TASR

Komentáre