FC ViOn Zlaté Moravce   |   Fortuna liga  |  

Komentáre ()

Obročník: ViOn má na viac!

Stredopoliar Zlatých Moraviec Michal Obročník odohrá posledný zápas pred návratom do Liberca.

ViOn hrá po príchode trénera Jarábka ako znovuzrodený. Ako je možné, že zrazu opäť všetko funguje?
Do šatne prišiel nový vietor. Tréner Jarábek má skúsenosti a vie, čo naše mužstvo potrebuje. My sme potrebovali nejakú iskru, aby sa nám podarilo prelomiť negatívnu sériu. Tréner má určite veľký podiel na výsledkoch nášho mužstva.

Čo konkrétne zmenil Juraj Jarábek v tréningovom procese, prípadne priamo v zápasoch?
Každý tréner má svoju filozofiu. Po jeho príchode sme si v šatni povedali, čo chceme a čo od nás očakáva. Samozrejme, zmenil sa aj tréningový proces. Tréningy majú vysokú intenzitu a sú kvalitné.

Ste aj vy osobne prekvapený, ako sa Zlatým Moravciam zrazu darí?
Nie som prekvapený, vedel som, akí tréneri k nám prišli. Naše mužstvo malo na viac ako len na nepríjemné série prehier. Malo v sebe potenciál, len ho bolo potrebné z neho dostať. To sa nám podarilo. Verím, že v nastúpenom trende bude ViOn pokračovať aj na jar.

V sobotu hráte v doteraz nedobytnej DAC Aréne. Tušíte recept na zdolanie doma silnej Dunajskej Stredy?
DAC bude mať za sebou fanúšikov a nový štadión, určite sa bude chcieť znova vytiahnuť. Tento zápas bude o hlave a psychike. Verím, že predchádzajúce výhry nám ukázali cestu. Ja sám očakávam náročný duel, svedomito sa naň pripravujeme. Recept na Dunajskú Stredu si nechám radšej pre seba.

Bude väčším súperom domáci tím alebo mrazivé decembrové počasie?
Podmienky budú rovnaké pre obe mužstvá. Ako som spomenul, kto sa so všetkými okolnosťami vyrovná lepšie, ten bude úspešný. Ja pevne verím, že dokážeme zabodovať. Nálada v mužstve je dobrá, chalani si veria. Máme kvalitu na to, aby sme uhrali dobrý výsledok.

Vám sa ešte počas jesene nepodarilo skórovať. Šetríte si to na rozlúčkové kolo, aby ste klubu zabezpečili pohodlné zimovanie?
Každý gól ma poteší, aj keď na ich strieľanie sú v našom tíme iní spoluhráči. Moje zápasové sústredenie je smerované najmä na pomoc, aby sa im podarilo skórovať. Najviac ma poteší, ak budeme odchádzať z Dunajskej Stredy s bodovým ziskom a s pocitom dobre odvedenej práce. A čo sa týka umiestnenia Zlatých Moraviec, o to sa nebojím. Poznám klub a viem, že ľudia v ňom robia pre futbal veľmi veľa. V máloktorom klube sa nájde toľko entuziazmu a obetavosti pre šport ako práve vo ViOn-e. Veľké uznanie za to patrí najmä majiteľovi klubu. Verím, že Zlaté Moravce budú ešte dlho súčasťou slovenskej futbalovej elity.

Máte už plány na zimnú prestávku? Chystáte sa niekam dovolenkovať?
Táto polsezóna bola mimoriadne náročná. Aj napriek mnohým negatívam ma to posilnilo. Pochopil som mnoho vecí, o ktorých som predtým nerozmýšľal. Cítim sa byť vyzretejší ako človek aj ako športovec. Určite si dám pár dní voľna, budem ho tráviť na horách u nás na Slovensku. Neskôr sa začnem individuálne pripravovať. V januári sa vrátim do môjho klubu z Liberca, kde začneme prípravu na jarnú časť sezóny.

Autor: Peter Zagiba | Zdroj: ÚLK, foto: TASR

Komentáre